Alp TvEkonomiGündemİlçelerİllerOrduOrdu Büyükşehir BelediyesiSiyasetÜnye

Ünye’de İşler Karışık, Parayı Verenin Düdüğü Çalacak!

 

DEVA SORDU: “DÜKKAN ALMAK İÇİN PARA VERENİN HAKKI NE OLACAK?”

 

Ünye Kaledere Mahallesi’nde Belediye Dükkânları olarak bilinen arazi ihale yöntemiyle parayı verenin özel mülkü olacak. Peki, buraya yeni dükkân alabilmek vaadiyle para yatıran esnafın durumu ne olacak?

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, gazetemize yaptığı değerlendirmede, Ünye’deki bilinmezliği “Ben yaptım oldu” mantığı olarak yorumladı. Tosun, burayı herhangi bir vatandaşın satın alabileceğini ve kendi keyfince kullanabileceğini belirten Tosun, dükkân alabilmek için para verenlerin akıbetini sordu.

İhaleye girerek 27 milyon lira üzerinde para veren kişi belediye dükkânlarının üzerinde bulunduğu araziyi satın alacak.

 

“Cevapsız Sorular”

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, tepkisini dile getirdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ordu Büyükşehir belediyesi SGK’ya borç karşılığında vermiş olduğu dükkânları geri aldı. Geri aldıktan sonra tekrar ihaleye çıkardı. Devlet ihale kanununa göre buraya dışarıdan biri gelmesini engelleyemezsiniz. Herhangi vatandaş buradaki ihaleye girerse, burayı alırsa, dükkân için para veren vatandaşların hakkı ne olacak? O gün ki şartlarla arabasını arsasını, altınını satan insanla ne olacak? Biz de bunu soruyoruz”

 

“Biz Yaptık Doğrudur Mantığıyla Hareket Ediliyor!”

Başkan Tosun, “ Sayın Nihat Bey hiçbir zaman elinde bir belge göstermedi. Yetkili olduğu merci ilgili bir şey söylemedi. Belediye dükkânlarını ihaleye çıkardınız. Bu ihaleye dışarıdan biri alırsa diğer vatandaşlar ne olacak? Vatandaşların parasını o gün ki kur üzerinden mi verilecek yoksa bugün ki kur üzerinden mi geri iade yapılacak. Bir de Orkentte alınan parala hangi yetki ile alındı. Biz bu soruları sorduk ama cevap alamamıştık ve kimse hala bunların cevaplarını bilmiyorlar. Biz yaptık doğrudur mantığıyla hareket ettiler. Bakalım bununla ilgili nasıl bir açıklama yapacaklar hep beraber göreceğiz” dedi.

Haber: Tuğçe Kaymak

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu