Gündem

Ünye’de Özel Öğrencilerden Festival Havasında Kutlama

Her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Mayıs Engelliler Haftası ülke genelinde olduğu gibi Ordu’da da renkli etkinliklere sahne oluyor.

Ünye ilçesinde İlçe Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen etkinlikler kermes ile birleşince adeta festival havasında bir kutlama programı ortaya çıktı. İlçede eğitim veren özel eğitim kurumları, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda açtıkları standlarla, özel öğrencilerin desteklendiğinde neler başarabileceklerini bir kere daha gösterme imkanı buldular.

Spor, müzik ve sanatsal alanlarda yapılan ürün ve uygulamalar ilçe sakinlerinden de beğeni topladı.

 

“Hayatı Paylaşıyoruz, Engelleri Aşıyoruz”

Şehit Harun Ateş Özel Eğitim Okulu Yiyecek İçecek Meslek Öğretmeni Ogün Kenan Avcı, kermes hakkında bilgiler aktararak “Hayatı paylaşıyoruz, engelleri aşıyoruz” dedi.  Avcı, konuşmasında;

“Engelliler Haftası Dolaysıyla bir kermes düzenledik. Okullarımızın öze öğrencileri birbirinden güzel uygulama ve ürünlerini burada sergiliyorlar. Gelen misafirlerimize ikramlarda bulunuyoruz ve öğrencilerimizin sosyal hayata katılımını da sağlamış oluyoruz. El sanatlarından yeme içmeye kadar birçok ürünlerimizi satışa da çıkardık. Burada hayatı paylaşıyoruz ve engellerin nasıl aşılacağını bir kere daha vurgulamış oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Özel Öğrencilerimizin Hayal Dünyalarını Gün Yüzüne Çıkarıyoruz”

El Sanatları Öğretmeni Hülya Karslı ise, yaptığı değerlendirmede,

“Tamamen öğrencilerimizin el emeği ile yaptıkları ürünleri hem sergiliyor hem halkımıza satışa sunuyoruz. Özel öğrencilerimizin neleri başarabileceğini ve desteklenirse ne kadar güzel şeyler yapabileceğini, hayal dünyalarını burada görmüş oluyoruz. Yapabileceklerinin daha fazlasını halka göstermek adına çeşitli aksesuarlar, miyoki takılarımız, havlularımız ve örtülerimiz gibi aklınıza gelebilecek ev aksesuarları ve takılara sergimizde yer verdik.” İfadelerine yer verdi.

Ünye’de 10 Mayıs tarihlerinde başlayan Engeller Haftası etkinlikleri 16 Mayıs’ta düzenlenen kermesler ile sona erdi.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu