GündemYaşam

Ünye’de Picasso’lu Sergi!

Ünye’de Yeşil Sanat (Green Art) Derneği tarafından organize edilen “Pablo Picasso Eserleri ve Dernek Sanatçılar Sergisi” galası sanatseverlerin ilgisini çekti.

 

Orta Yılmazlar Mahallesi Ünye Yalı Kilisesi’nde gerçekleşen sanatseverlerin buluştuğu galada birbirinden çeşitli sanat eserleri ve dikkat çeken tablolar yer aldı. Sergide en çok ilgi gören eser, Picasso’nun iki adet orijinal tablosu oldu.

 

Sanat ile çevre bilincini geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik ekseninde buluşturan galada katılımcılar merakla ve büyük ilgiyle Picasso tablolarını ve diğer sanat eserlerini ziyaret etti.

 

Düzenlenen galaya Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Eski Ünye Belediye Başkanı Osman Yurt, ODÜ Güzel sanatlar sinema bölüm başkanı Prof. Mehmet Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz,  STK Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, İş İnsanları ve sanatseverler katıldı.

 

Yeşil Sanat (Green Art) Derneği Kurucusu İlker Çorbacı, düzenlenen gecede sanata ve sanatçıya işaret ederek şu açıklamada bulundu:

“Sanat güzelleştirir. Güzelleştirirken İyileştirir. Doğayı, hayvanları, insanı, ruhu bedeni, aklı, özetle değdiği her yeri. Bizler sanatın çoğaltıcı gücünden ilham alarak bir araya geldik. Umudumuz yarınlara güzel bir dünya bırakabilmek.”

 

Programda, Yeşil Sanat (Green Art) Kurucu Üyeleri, Minyatür Sanatçısı İlker Çorbacı, Koleksiyoner Ahmet Sandıkçı, Ressam Sebile K. Tebidze ve Tiyatro Sanatçısı Kerim Aydemir hazır bulundu. Sergide M.İlker Çorbacı, Ahmet Sandıkcı, Arif Özmaden, Lale Ürer Cantürk, Sebile K. Tebidze, Orhan Yiğit, Arzu Yıldırım, Jeofizik Mühendisi Orhan Yiğit, Zeynep Yiğit’in eserleri sergilendi.

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu