GündemEğitim

Ünye’de Teknoloji Sınıfı Açılışları Yapıldı!

Ünyeli Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan ilçedeki teknoloji sınıflarının açılış programları düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Yankuncu, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Sabri Çelebi, Ünye Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Kemal Göyünç ve faaliyetlerini İstanbul’da sürdüren iş insanları, bu anlamlı gün için Ünye’de bir araya geldiler.

 

Teknoloji Sınıfları Açıldı

İş insanları ve Ünye protokolü, programlarına Gölevi Mahallesi’ndeki Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi Astronomi ve Sanal Gerçeklik Atölyesi açılışı ile başladılar. Öğrenciler ve okul idarecileri ile bir süre sohbet eden misafirler sanal gerçeklik ile Anıtkabir, Mekke ve dünyanın çeşitli mekanlarında sanal olarak gezme imkanı buldular.

İkinci açılış programı ise Burunucu Mahallesi’ndeki Ünye Atatürk İlkokulunda Ahşap Temelli STEM Atölyesi’nde gerçekleştirildi. Burada minik öğrencilerin el becerilerinin sergilendiği atölyede geleceğin büyükleriyle sanata ilişkin sohbet edildi.

Son açılış programı Yüceler Mahallesinde bulunan Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uzay ve Havacılık İHA atölyesinde gerçekleştirildi. Öğrenciler özellikle savunma sanayinde dikkat çeken İHA gibi insansız araçların tanıtımını yaparak deneme uçuşu gerçekleştirdiler.

 

Ünye’den İş İnsanlarına Teşekkür

Programların açılış konuşmalarında söz alan Üye protokolü ve eğitimciler, İstanbul’dan gelerek ilçe eğitimine destek veren iş insanlarına teşekkür ettiler. Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Sizlerdeki Ünye sevdası bize enerji veriyor” diyerek iş dünyasının eğitimle olan işbirliğine dikkat çekti.

 

Yankuncu: “Bu Destekler İyilik Gömleği Giymektir”

Ünye Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Yankuncu ise, Ünye sevdasını öne çıkardığı konuşmasında “İyilik gömleği” ifadesi üzerinden değerlendirmelerde bulundu. Başkan Yankuncu memleket sevdasıyla yapılan eğitim yatırımlarını şöyle değerlendirdi:

“Bu sevda farklı bir sevda. Bu coğrafyanın yağmurunda soğuğunda üşüdük ve güneşinde ısındık. Her ne kadar dışarıda olsak da damarlarımızın köklerinin Ünye’de olduğunu biliyoruz. Bizim devletimiz her zaman elinden her türlü hizmet ve yatırımı yapıyor. Sivil Toplum Kuruluşlarımız da gençlerimize eğitim anlamında olduğu gibi çeşitli konularda destek oluyor. Dünyada iyilik gömleğini yaşadığımız sürece giymeliyiz.”

Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Sabri Çelebi ise yaptığı değerlendirmede “Dünya Metaverse evrenine doğru gidiyor ve her şeyin bir yazılımı bir kodu var. Bizler de Ünye’deki çocuklarımızı bu teknolojik imkanlarla buluşturmaktan mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Tavlı: “İstanbul’da da Ünye’de Gibiyiz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İstanbul’dan gelerek Ünye’de eğitime katkı sağlayan iş insanlarına hem Ünye için hem İstanbul için teşekkürlerini dile getirerek şöyle konuştu:

“Her defasında İstanbul’a gittiğimizde bize Ünye’deymiş gibi hissettiren iş adamlarımıza hoş geldiniz diyorum. Hepimiz nefes aldığımız sürece hayırlı işlere imza atmak durumundayız. Üç günlük dünya diye tabir ettiğimiz süreçte hayırlı işlere imza atan ÜNSİYAD ve değerli iş adamlarımızın bölgemizdeki emekleri adına da teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Açılış programların ardından ÜNSİYAD desteğiyle oluşturulan teknoloji sınıfları ve atölyelere katkı sunan iş insanları ve hayırseverlere teşekkür plaketleri takdim edildi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu