GündemKültür-SanatOrduÜnyeÜnye Belediyesi

Ünye’de Yeni Bir Festival Daha “MOTOFEST”

 

2022 yılı kültür, sanat, turizm ve eğlence etkinliklerine hızlı bir başlangıç yapan Ünye Belediyesinden MAGNEFEST, Yöresel Ot ve Lezzet festivallerinden sonra bir festival daha düzenleyecek.

Türkiye ve yurtdışından çok sayıda motosiklet kulübünün katılımı ile 16-17 Temmuz 2022 tarihlerinde Ünye’de ilk kez Motosiklet Festivali MOTOFEST düzenlenecek.

MOTOFEST’i geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, festivalin ilçenin tanıtımı açısından büyük önem taşıdığına işaret etti.

 

Festivaller Şehri Ünye

Geçtiğimiz haftalarda ilk kez düzenlenen MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali ile Ünye Geleneksel Ot ve Doğal Lezzetler Festivali’nin ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatı ile Ünye’de Ünye Geleneksel Motosiklet Festivali MOTOFEST’le kente yeni bir festival daha kazandırılıyor.

16-17 Temmuz Cumartesi ve Pazar olmak üzere 2 gün düzenlenecek olan Ünye Geleneksel Motosiklet Festivali Ünye Belediyesi ve Ünye Gençlik ve Motosiklet Spor Kulübü işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Tokat, Trabzon gibi birçok illerin yanı sıra yurtdışından da katılımcıların dâhil olacağı festivale 500’ün üzerinde motosiklet tutkununun katılması bekleniyor.

Başkan Tavlı, “Ünye’mizin tanıtımı açısından bu tür organizasyonları önemsiyoruz”

Ünye’nin turizm potansiyelinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Turizm pastasından pay alan bölgelere baktığımızda birçok zenginliği barındırdığını görüyoruz. Bizlerde ilçemizde tarihi, doğası ve gastronomi kültürü ile bölgemizin zenginliklerini çeşitlendiriyoruz. Özellikle tesisleşmeye de önem vererek altyapımızı hazırlıyoruz. Tüm bunların yanında ilçemizde farklı türde etkinliklere imza atarak kentimizin tanınırlığını arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

2 gün sürecek olan etkinlik programı ise şu şekilde;

16 Temmuz Cumartesi:

11:00 Çınarsuyu Kamp alanına Yerleşme

13:00 Motor Kulüplerinin Buluşması (Ünye Cumhuriyet Meydanı)

14:00 Açılış Konuşmaları

15:00 Motosiklet kulüplerinin katılımı ile şehir turu

16:00 Motosiklet kulüpleri ile sosyal tesisleri ziyaret ( Binicilik ve Asarkaya)

20:00 KONSER (Cumhuriyet Meydanı)

17 Temmuz Pazar:

13:00 Motocross gösterileri (Ünye Belediyesi karşısı Kumsal alanı

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu