GündemAsayiş

Ünye’den Depremzedelere Yardım Seferberliği!

Ünye Belediyesi, Türkiye’yi vuran 7.4 büyüklüğündeki deprem sonrası bölgedeki vatandaşlara destek amaçlı yardım kampanyası başlattı. Yardım çağrısını duyan Ünye ve bölge sakinleri destek vermek için belediye önünde kurulan standa akın etti. Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde etkili olan, hepimizi derinden yaralayan deprem sonrası hızlı bir şekilde koordinasyon sağlayan Ünye Belediyesi, duyarlı vatandaşların bağışladığı yardım malzemelerini bölgeye ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Ünyeli vatandaşlar bu kapsamda battaniye, yorgan, yastık, çocuk bezi, mama ve temel gıda yardımları alana getirirken, malzemeler belediye personeli tarafından titizlikle paketlendi, kolilere yerleştirildi. Ünye adeta yardım seferberliği ilan ederken hazırlanan koliler belediye ekipleri tarafından, depremden etkilenen ve 284 kişinin (6 Şubat, 10:00 itibariyle) hayatını kaybettiği, binlerce yaralının olduğu bölgeye intikal ettirilmek üzere yola çıkarıldı.

 

Başkan Tavlı Ekiplerle Birlikten Çalıştı

Özellikle kullanılmamış eşyaların getirildiği ve paketlendiği hummalı çalışmada Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, alandan hiç ayrılmayarak çalışmalara bizzat yardımcı oldu. Bir taraftan kolileri paketleyen Tavlı bir yandan da yardım kayıtlarını takip etti.

Başkan Tavlı, burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Hemşehrilerimiz ciddi anlamda ilgi gösterdi. Gelen yardımların kimden geldiğini ve çeşidini kategoriler yaparak kayıt altına alıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile de koordineli çalışıyoruz. Duyarlılığından dolayı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Herhangi bir sıkıntıda birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu burada da görüyoruz. Cenab-ı Allah daha büyük afetler yaşatmasın diyorum. Bugünkü acımızı bir nebze azaltan bir seferberliği burada görüyoruz.”

Hazırlanan yardım kolileri, Ordu Büyükşehir Belediyesi önünden hareket eden tırlarla bölgeye ulaştırılıyor.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu