GündemÇevreİlçelerOrdu Büyükşehir BelediyesiTurizmÜnye

Ünyeli Çocuklar Su Oyun Parkını Bekliyor!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk parkında yapımı başlanan “su oyun parkı” yaz sezonu açılmasına rağmen hizmete açılmazken, ne zaman açılacağı Ünyeli çocuklar tarafından merak ediliyor.

Sıcak havalardan bunalan çocuklar Cumhuriyet Meydanı’nda su fıskıyesi ile görsel amaçlı kullanılan su da serinleyerek asıl olması gereken yerde olmak için can atıyorlar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Şubat ayında yapımı başlayan su oyun parkı yaz gelmesine rağmen hala hizmete açılmadı. Ardan geçen 5 ay gibi zaman zarfında kimi zaman çalışmalara ara veriliyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ünyeli çocuklara verdiği söz ile yapıma başlayarak hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar ne zaman bitecek sorusunu akıllara getiriyor. Yüzde 85’i tamamlansa da hala bir sonuca varılamadı.

Yüzde 85’i tamamlanan çalışmalar kapsamında su deposu, mekanik oda, drenaj hattı, elektrik alt yapısı, temiz su alt yapısı, dolgu ve şev taşı imalatları tamamlandı. Mekanik tesisat işlerine kısa sürede başlanacak çalışmalar zemin betonu dökümü, korkuluk yapımı ve zemin kaplama işlerinin ardından tamamlanarak çocukların kullanımına açılacak.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu