GündemSiyaset

Ünyeli İsimlerin Aday Adalığı Dikkat Çekiyor!

Ak Parti Ordu’da milletvekili aday adaylarının sayısı oldukça fazla. Özellikle bu dönem Ankara’ya bir milletvekili göndermeyi hedefleyen Ünye’de aday adayı listesi günde güne kabarıyor. 1971 Ünye doğumlu Ali Osman Tobay, milletvekili olabilmek için Ordulu hemşehrilerinden yetki istiyor. Bu hedefle hizmet için yola çıkan Tobay, 28. Dönemde Ak Parti Ordu Milletvekilliği için aday adayı oldu.

 

İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan tanınan isim, Üsküdar İ.H.L eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Halen Marmara Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsünde Reklamcılık ve Tanıtım Yüksek Lisansı yaptı. İletişimci ve müteşebbis işadamı olan Tobay, evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça, İngilizce bilmektedir.

Ümraniye Belediye iştiraki Ümyat A.Ş nin genel müdür yardımcılığı, Ülker Grup şirketlerinde ajans başkanlığı görevlerinin ardından kurucusu olduğu firmalarla ulusal ve uluslararası düzeyde, turizm, reklam ve mimari alanlarda ticari faaliyetler yapmaktadır. İlim Yayma Cemiyeti yönetim kurulu üyesi, Ordulular Hizmet Vakfı mütevelli heyeti üyesi, ÜNSİYAD (Ünyeli Sanayici ve İşadamları Derneği) kurucu üyesi ve başkan yardımcısı, Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi, tanıtım medya ve sponsorluktan sorumlu Asbaşkandır.

Siyasi yaşamına 1989 yılında Refah Partisi mahalle temsilciği ile başlayıp Fazilet Partisinde iki dönem Ümraniye İlçe yönetim kurulu üyeliği yapmış, 2007-2009 yıllarında Ak Parti İstanbul il yönetim kurulu üyeliği yapan Ali Osman Tobay, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Ordu Milletvekili aday adayı olarak öne çıktı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu