GündemÜnye

Ünye’nin At Yarışları Keyifli Geçti!

Ünye Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ‘Rahvan At Yarışları’ bu yılda renkli görüntülere sahne oldu.

Ünye Belediyesi önderliğinde Ünye Rahvan Atçılık ve Spor Kulübü tarafından desteklenerek gerçekleşen ‘Rahvan At Yarışları’ ilçe protokolünün katılımlarıyla gerçekleşti. Ünye Belediyesi Binicilik ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen yarış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yarışlara katılacak atların isimleri ve sahiplerinin belirlenmesinin ardından yoğun katılımın olduğu yarışlar, Küçük orta, Büyük Orta, Baş altı ve Baş olmak üzere dört kategoride yapıldı.

Düzenlenen yarış sonrası konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Pandeminin olmadığı zamanlarda bizler Ünye Belediyesi olarak bir nebzede olsa organize etmiştik. Bugüne atlarımız hazır olsun diye bunların daha önce yarışlarını düzenlemiştik. Ancak bu gün pandeminin bitmesiyle beraber coşkulu bir ortamda atlarımızın hem yarışlarını izledik hem de bu organizasyona ciddi anlamda destek vermiş oldunuz. Tabi bu organizasyonun geleneksel haline gelmesinde emeği olan Geleneksel Spor Dalları As Başkanımıza ve aynı zamanda atlarımızın sahiplerine teşekkür ederim. Bundan sonra böyle organizasyonları ve ata sporlarımızı yaşatma noktasında çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise, “Bizlere bu heyecanı yaşatan Ünye Belediyesine ve bu organizasyonda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrası 4 kategoride çekişmeli geçen yarışlar sonrası dereceye giren at sahiplerine kupaları verildi.

Ünye Rahvan at yarışlarında;

Küçük orta: CENGOO Tugay Tokaç

Büyük Orta: Sabri Akbaş (Çarşamba)

Baş altı: SARRAF Ömer Faruk İlhan (Osmancık)

Baş : Ertan Çelik (Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı adına yarıştı)

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu