GündemİlçelerTurizmÜnyeYaşam

Ünye’nin Vizyon Projesi “Batıpark” Başlıyor

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın kente vizyon katacak projesi olan BATIPARK Projesi’nde ihalesi süreci tamamlanarak sözleşme imzalandı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı projenin 2023 yılı sonuna kadar tamamlanacağını belirterek, “İnşallah hemşehrilerimizle birlikte Batıpark’ın açılışını da yılsonuna kadar yapacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

 

68 Dönümlük Alana İnşa Ediliyor

Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan BATIPARK Projesi Gölevi Mahallesi’nde Kadınlar Plajı ile Cüri Köprüsü arasında yer alan ve deniz kıyısında bulunan 68 dönümlük alana yapılıyor.

 

Kentin turizmine ve sosyal yaşamına önemli bir ivme kazandıracak olan projenin ihalesi 10 Şubat 2023 tarihinde yapılırken 3 firmanın katıldığı ihaleyi 23 Milyon 500 Bin TL bedel ile Özyapı Mühendislik Peyzaj Müteahhitlik Hizmetleri Firması aldı.

İhalenin ardından projenin yapım sözleşmesi Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve firma sahibi Salih Özbulut tarafından imzalandı.

 

Başkan Tavlı, “Batıpark Projemizi Yılsonuna Kadar Bitireceğiz”

Proje ile ilgili bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Asrın felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken bir yandan da şehrimiz için düşündüğümüz, şehrimizin değerine değer katacak olarak baktığımız parklarımızın, meydanlarımızın sayısını artırmaya çalışıyoruz. Önemsediğimiz projelerimizden bir tanesi de Batıpark projemizdi. Gölevi Mahallemizde yapımına başlıyor olduğumuz Batıpark projemizin ihalesini gerçekleştirdik. 3 firmanın katıldığı ihaleyi Salih Özbulut beyin Özyapı Mühendislik Peyzaj Müteahhitlik Hizmetleri Firması aldı. 23 Milyon 500 Bin TL bedel ile gerçekleşen ihalenin ardından bugün sözleşme imzalayarak yer teslimini de yaptık. Bu güzel hizmeti memleketimize kazandırılarak hemşehrilerimizin buradan keyifli bir şekilde istifade edebilmelerine imkân sağlayacak bu alanın inşallah görev süremiz içerisinde tamamlandığını görür, şehrimizin hizmetine sunarız. Allah şimdiden çıktığımız bu yolculuktaki hizmet anlayışımızı memleketimize hayırlı kılsın. Yapım süreci olan 240 işgününün ardından yılsonu itibariyle projemizin açılışını yaparak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

 

Başkan Tavlı, “Projemizin Ödenek Sıkıntısı Yok”

Projenin ödenek sıkıntısının olmadığına da dikkat çeken Başkan Tavlı, “Bizim herhangi bir ödenek problemimiz yok. İnşallah her şeyimiz hazır bir şekilde yola çıktık. Bizim sadece yüklenici firmadan daha kısa sürede tamamlamaları konusunda beklentimiz var. İnşallah 08 Kasım 2023 tarihine kadar projemizin tamamlanarak hizmete sunulduğuna hep birlikte şahit oluruz” diye konuştu.

 

“Engelsiz Plaj, Karavan park, Manyetik Kum ve Daha Fazlası”

Proje her kesime hitap edecek. Son yıllarda sayıları artan Karavan Turizmine de hitap edecek olan projede Ünye’nin manyetik kumundan Kum Terapisi havuzları, Engelsiz yaşam alanı, seyir terasları, piknik alanları, çocuk oyun alanları, voleybol ve basketbol sahaları, otopark, tuvalet, duş, büfe, hediyelik ve yöresel ürün satış reyonları ve gezinti rotaları yer alacak.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu