Gündem

ÜTSO Başkan Adayı Mehmet Arslan Seçim Öncesi Son Virajda

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Mehmet Arslan, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Meslek Grubu Meclis adaylarıyla bir araya geldiği kahvaltı programında seçim sürecini ve hedefleri değerlendiren Arslan, projelerinden bahsetti. Hedeflerini 3 ana başlıkta toparlayan başkan adayı Arslan, 2. Organize Sanayi Bölgesi, Üreten Ünye ve nitelikli eleman konusundaki fikirlerini paylaştı.

 

Kur’an-ı Kerim Okundu

15 Temmuz Meydanı’nda bir restorantta gerçekleştirilen program Kur’an- Kerim tilaveti ve duaların okunmasıyla başladı.

 

“Bu İş Bir Sevda Meselesidir”

22 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan seçimler için heyecanlı olduklarını dile getiren Başkan Adayı Mehmet Arslan, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın maddiyat gözetmeksizin bir sevda işi olduğuna dikkat çekti. Kahvaltı sonrası meslek gruplarıyla istişarelerde bulunan Arslan, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Ünye Ticaret Odası Başkanlığı ve yönetiminin maddi karşılığı yoktur. Bu bir sevda işidir. Allah bize nasip ederse inşallah elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Projelerimizi 3 ana başlık altında toplamıştık. Bu başlıklar çerçevesinde detaylı bir fikir alışverişi ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

“Ünye’yi 10 Yılda Yatırım Merkezi Haline Getirebiliriz”

Özellikle yabancı yatırımcı konusuna dikkat çeken Arslan, Ünye’nin bu anlamdaki stratejik ve coğrafi konumu üzerinden değerlendirmelerde bulundu:

“2. Organize sanayi bizim olmazsa olmazımızdır. Ünye’deki bütün grupların, sivil ve resmi kurumların gündeminde olması gereken konudur bu. Üreten bir Ünye olmak zorundayız. Allah razı olsun emeği geçenlerden ki birinci Organize Sanayi tamamlanmak üzere. Ama şuan Ünye’de yatırım için gelene yer yok. Yatırımcı için cazip hale gelen bir Ünye olmalıyız. Bizi şehir dışından arayan yatırımcılar var. Ünye’nin kıymetini ve değerini bilmemiz lazım. İç Anadolu’ya bağlanan en kısa yol Akkuş yolu ve limana baktığımızda Ünye yatırım noktasında tercih edilen bir yer. 10 yılda Ünyeyi tahmin edilemeyen bir noktaya getirebiliriz.”

 

“Orta Ölçekli Üretim Firmalarımıza Site İmkanı Planlıyoruz”

Mevcut Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar’ın karşısına aday olarak çıkan Mehmet Arslan, konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“İkinci maddemiz ise üretim yapma gayreti içinde olan, Ünyemize artı sağlayan firmalarımız var. Maalesef mahalle aralarında, ev altlarında mücadele veren esnaflarımız var. Nasip olursa, sadece üyelerimizi kapsayan orta ölçekli site planımız var. Talepleri toplayıp onların tercihlerine göre yol yürüyeceğiz.”

 

“Nitelikli Eleman Konusu Gündemimizde”

“Üçüncü konumuz ise ara eleman ve ana eleman konusu. Nitelikli eleman sıkıntımız da var. Öyle bir model ortaya koyalım ki kurumlarımızla birlikte çalışalım, gerekirse Türkiye’de örnek olan bir plan ortaya koyalım.”

 

“Yatırım Teşvik Ofislerimiz ve Meslek Gruplarımız Aktif Olacak”

“Gezilerimizde görüyoruz. En sık karşılaştığımız sıkıntılardan biri de Ticaret Odası ne işe yarar sorusu. En son Ticaret odasına ne zaman gittin diye sordum kendime. Yapılandırma döneminde gitmişim ve seçim çalışmalarını için gitmişim. Yani ben de gitmemişim onlar da gitmemiş. Odanın gerçek sahibi üyelerdir. Biz gerçekten samimi olarak 24 saatimizi Ticaret odamıza ayıracağız. Bizim odamızın 14 meslek grubu var. Bu komite üyelerimizi aktif hale getireceğiz. Bütün üyelerimize ulaşarak gayretli olacağız. Ben bu süreçte gördüm birçoğunu. Devletin gerçekten çok ciddi teşvikleri var. Ben bile bu işin içinde olmama rağmen bunlar gerçek mi dedim. Biz teşvikler bilgilendirme noktasında muhakkak üyelerimizle bir araya geleceğiz. Destek ve teşvikler konusunda bir ofis oluşturacağız. Yatırımcıları teşvik ettirmek zorundayız. Odamızda bir birim oluşturarak danışılan oda adıyla sorun talep ve önerilere cevap verme gayretinde olacağız.”

 

“Kazananı ya da Kaybedeni Olmayacak”

“Hayallerimiz çok, heyecanımız yüksek. Seçimlerde kalben inanıyorum ki üyelerimiz karar ne olursa olsun doğru olana işaret edeceklerdir. Cumartesi günü seçimin asla kazananı ya da kaybedeni olmayacaktır. Biz iyi ve heyecanlı bir ekiple yola çıkmaya çalıştık. Hayırlısı olsun.”

Seçimler öncesinde gerçekleştirilen istişare toplantı programı, üyelerin fikir alışverişi ve son olarak günü anlamlandıran fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu