EkonomiGündemÜnyeYaşam

ÜTSO’ ya Kendinden Emin Başkan Adayı Geliyor!

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetin Kurulu Başkanlığına, Güven Sürücü Sahibi Mehmet Arslan adaylığını açıkladı.

Bugün saat 10. 00 da Ihlamur kafe restoran da basın mensuplarıyla bir araya gelerek kahvaltı yaptıktan sonra basın açıklamasında adaylığını açıklayan Mehmet Arslan, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası  Üyeleri ile birlikte göreve neden talip olduğunu düşünlerini basın mensupları ile paylaştı.

Başkanlık seçimlerine yaklaşık 5 ay gibi kısa bir süre kalmasıyla birlikte hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederek başkanlık koltuğunda yerini almak için çalışan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mehmet Arslan emin adımlarla yürüyor.

El ele Vererek Güçlükleri Dize Getireceğiz!

Yönetim Kulu Başkan Adayı Mehmet Arslan, yaptığı basın açıklamasında, başkan seçilmesi durumunda yapacaklarını şu şekilde açıkladı;

“ 2022 sonbaharında yapılması öngörülen seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı için adayım. Bu göreve neden talip olduğumu sizlere anlatmak ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Meslek odaları kuruluş yasasında da belirtildiği gibi üyelerin ortak ihtiyaçlarını karşılamak ve mesleki çalışmalarını kolaylaştırmak için kurulmuş örgütlerdir. Ben de o yönetimin en önemli görevinin bu olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda samimiyet ve dürüstlük de çalışmak yasaların çizdiği çerçeve içinde üyelerimizin çıkarı ve yararı için mücadele etmek temel ilkem olacaktır.

Oda Başkanı olarak yerel, bölgesel ve merkezi tüm paydaşlarla istişare içinde olup şehrin en önemli kurumlarından biri olarak, hiçbir gücün etkisi ve baskısı altında kalmadan sadece üyelerimizin dolayısıyla şehrimizin çıkarları için çalışmayı istiyorum. Bu inançla üyelerimizin sorun ve istekleri için var gücümle çalışacağımdan emin olabilirsiniz. Odamıza kayıtlı çevre ilçe ve beldelerde kimi yerlerimiz için aynı duyarlılık içinde olacağını özellikle belirtmek isterim. Bu demek değildir ki her konuda istediğimiz sonuç alabileceğiz aksi durumlarda da bunun nedeninin de tüm açıklığıyla ailemize paylaşmanın bir görev olduğunu düşünüyorum

Sizleri ilk görüşmemizde seçim vaadinden bahsederek yormak istemiyorum. Elbette düşündüğüm planladığım işler var. Önemli olan ve verilen sözler yerine getirebilmek işlerde içtenlik dürüstlük çalışacağıma mücadele edeceğimi üyelerimizin yanında olacağımı dair söz verebilirim. Mücadele etmeden, emek harcamadan, düşünmeden bir şeyleri başarabileceğini inanmıyorum.  Bu yolda mücadele etmeye, çalışmaya, gerektiği zorluklara göğüs germeye hazırım. Atalarımızın dediği gibi bir elin nesi var iki elin sesi var. El ele verirsek güçlükleri dize getirebiliriz. Eğer bir şeyleri değiştiremeyecek olursak da hiç olmazsa uğruna mücadele ettik demenin vicdani ve ahlaki adını duyarız.

Ben Ünye’nin Çocuğuyum!

Yaptığı basın açıklamasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mehmet Arslan, bu memleket bize iş, aş, etiket verdi. Bu saatten sonra da ben memleketime hizmet etmek istiyorum vurgusu yaparak şu ifadelere yer verdi;

“ Biz bu memlekette doğduk büyüdük. Askerliğim hariç Ünye’den hiç ayrılmadım. Gurbet nedir bilmem. Bu memleket bizlere iş verdi, aş verdi, etiket verdi. Bu saatten sonrada ben Ünye’me hizmet etmek istiyorum. Çünkü Ünye’yi, insanlarını ve bölgemizi seviyorum. Tabiki hayallerimiz ve heyecanımız var. Allah nasip ederse 4 yılın sonunda bu görevin başına geçerek hayallerimizi gerçekleştirmiş olarak kimseye mahcup olmadan karşınıza çıkarız. Ünye için faydalı olan bütün işler için herkes ile istişare edeceğiz. O bu diye ayrım yapmak gibi bir şey söz konusu olamaz. Bizim sevdamız Ünye ve bölgemizdir.” Dedi.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu