GündemİlçelerSağlık

Vakalar Tırmanışa Geçti

Omicron varyantı son haftalarda yeniden kendini göstermeye başladı.

Corona Virüs salgınından tam kurtulduk her şey normale döndü derken, uzmanlardan yapılan son değerlendirmelere göre Omicron Varyantında hızlı bir yükselme söz konusu oldu.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, test sayısı çok düşük olmasına rağmen, vaka sayıları son bir haftada 2,5 kat artarak kendini belli etti.

 

Corona Virüs Henüz Bitmedi

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, son yapılan değerlenmelere göre tespit edilen vaka sayılarının son derece artarak ciddi boyutlara gelmeden önlem alınması gerektiğini ifade etti.

Uzm Dr. Ali Coşkun son dakika yaptığı açıklamalarında şu değerlendirmeleri yaptı;

“Corona Virüs henüz tamamen bitmedi, bu hastalıktan hala ülkemizde ölen var. Özellikle aşısız ve eksik aşılı vatandaşlarımız çok iyi korunmalılar. Maske kalabalık alanlarda hala çok faydalı olur.

Corona virüs tablosunu hem ülkemizde hem dünyada sıkı takip ediyoruz. Son haftalarda Omicron’da bir kıpırdanma gösterse de, elimizde aşı dahil maske silahı var. Yeni varyantlara daha fazla etkili olabilmek için dünyada aşı çalışmaları yapılmaktadır.”

Açıklamalarına önerilerini de ekleyen Coşkun,

“Sürecin sonuna kadar tedbirli olmakta fayda var. Özellikle kalabalık ortamlara giriyorsanız, maske hala en iyi korunma yöntemi.” Diyerek dikkatli olunması gerektiğini açık açık vurguladı.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu