GündemİllerOrduYaşam

Vali Erol’dan Depremzede Ailelerine Ziyaret

Vali Muammer Erol, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ilimizi etkileyen depremin 1. yıl dönümünde ilimizde ikamet eden depremzede aileleri ziyaret etti.

Vali Erol, Malatya’da yaşanan deprem sonrası Ordu’ya yerleşen Tijen- Nihat Çelik ile Hatay’dan ilimize gelen Feride- Hüseyin Gök çiftini evlerinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti ve acı günlerin tekrar yaşanmaması temennisinde bulundu.

Deprem sonrası Ordu’ya geldiklerini belirten depremzede aileler, Ordu halkının kendilerine gösterdiği yakın ilgi, destek ve yardım dolayısıyla çok mutlu olduklarını dile getirdiler ve teşekkür ettiler.

Depremin yıldönümünde o anları unutamadıklarını ve evlerinin ağır hasar alarak yıkıldığını anlatan depremzede aileler, ”Allah devletimize zeval vermesin. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bizlere yardımcı olan bugün evimize kadar gelerek ziyaret eden, acılarımızı paylaşan ve bizleri unutmayan Sayın Valimiz Muammer Erol başta olmak üzere İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

6 Şubat’ta yaşanan büyük deprem sonrası Altınordu başta olmak üzere Fatsa, Çamaş, Ünye, Perşembe gibi birçok ilçelerimizde depremzede ailelerin misafir edildiğini ifade eden Vali Erol, “11 ilimizi etkileyen asrın felaketi yaşandı.  Devletimiz her zaman sizlerin yanındadır ve kapımızda her daim açıktır. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sizlere de sabır diliyorum. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Ziyarette, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık ile Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy da hazır bulundu.

CC    OOO

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu