GündemFatsa

Vali Sonel, Fatsa OSB Köprüsü’nde İncelemelerde Bulundu

Karadeniz’in en önemli üretim üssü ve istihdam kapısı olan Organize Sanayi Bölgesi’ne bağlantı sağlayacak Bolaman Irmağı üzerindeki 2’inci Köprü, Bolaman ve sanayi trafiğine nefes aldırarak şehir ile Organize Sanayi Bölgesi arasındaki bağı da koruyacak.

Fatsa’ya gelen Ordu Valisi Tuncay Sonel,  Kaymakam Avni Kula, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve beraberindeki heyet ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi ana yol  ve Aybastı Kavşak düzenleme çalışmasından hemen sonra faaliyete geçecek olan OSB araç ve yaya köprüsünde incelemelerde bulundu. Ardından Organize Sanayi’de faaliyet gösteren tekstil fabrikalarını ziyaret etti.

Karadeniz’in en önemli üretim üslerinden birisi olan Organize Sanayi Bölgesi çift şeritli araç ve yaya köprüsü ile akabinde
OSB’de faaliyet gösteren Aydın Kontraplak, Kuzey Kafkas Tekstil, Belfor Tekstil ve Orfa Tekstil’e ziyarette bulunan Vali Sonel, Organize Sanayi Bölgesi’nin trafiği açısından köprünün yapımının çok önemli olduğunu söyledi.

“OSB Köprüsü’nün Yapılması İhtiyaçtı Ve Çok Önemliydi.”

Fatsa OSB’nin şehrin önemli bir değeri olduğunu vurgulayan Vali Tuncay Sonel, “ Fatsa ilçe merkezimiz ile Organize Sanayi Bölgesi arasında Bolaman Irmağı  üzerinde köprüye ihtiyaç vardı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nun şehrimizi ziyaretinde konu gündeme gelmişti. Allah razı olsun, kısa sürede 130 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde köprümüz yapıldı. Hem Fatsa’nın trafiğinin rahatlatması açısından hem de Fatsa ile OSB’nin bağının korunması açısından çok önemliydi. Bu köprü konusunda bize destek veren kıymetli Bakanımıza, Fatsa ve Ordu halkı adına  şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun.” dedi.

“İkinci Köprü Fatsa OSB’ye Ve Bolaman Trafiğine Nefes Aldıracak”

Bolaman ırmağı üzerindeki ikinci köprünün Fatsa OSB’ye ve Bolaman trafiğine nefes aldıracağını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Her geçen gün yeni üretim tesislerinin faaliyete geçmesiyle büyüyen ve gelişen Organize Sanayi Bölgesi’nin lojistik taşıma faaliyetlerinin kapasitesinin artmasıyla Bolaman Kavşağından sanayi bölgesine geçişte alternatif ulaşım aksı oluşturarak hem ana yol bağlantısı hem de transit geçişi sağlayacak çift şeritli araç ve yaya köprüsü bölgenin trafik sıkışıklığını oldukça rahatlatacaktır. Organize Sanayi Bölgemizdeki transferler oldukça rahatlayacak ve trafik yoğunluğu azalacaktır. Yapımı konusunda talimat veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” diye konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu