Gündem

Vali Sonel İlçelere Çıkarma Yaptı!

Sorunların yerinde tespiti ve çözüm üretilmesi adına ilçe ziyaret programlarına önem veren Ordu Valisi Tuncay Sonel, bu maksatla sık sık yapmakta olduğu ilçe ziyaret programı kapsamında bir günde 5 ilçeyi ziyaret ederek, temas ve incelemelerde bulundu.

Korgan İlçesinde Hükümet Konağı’nın Temel Atma Törenine Katıldı
İlk ziyaretini Korgan ilçesine gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel, burada ilk olarak Korgan Kaymakamlığını ziyaret etti.
Korgan Kaymakamlığına gelişinde, Kaymakam Mikail Ersöz, Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sinan Gönaylı, İlçe Emniyet Amiri Ömer Faruk Dicel tarafından karşılanan Vali Tuncay Sonel, daha sonra Kaymakamlık makamına geçerek, Kaymakam Mikail Ersöz’den ilçenin genel durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
Kaymakamlık binasındaki kurumları da ziyaret eden Vali Sonel, kurumlarda çalışan personellere işlerinde kolaylıklar ve başarı dileğinde bulundu. Vali Sonel, Kaymakamlık ziyaretinin ardından, ilçenin Tepe mahallesinde yapımına başlanan yeni Hükümet Konağı’nın temel atma törenine katıldı.

Aybastı İlçesinde İncelemelerde Bulundu, Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Korgan ilçesinde gerçekleştirilen yeni Hükümet Konağı temel atma töreninden sonra Aybastı ilçesine geçen Vali Sonel, Aybastı ilçesinin Ortaköy mahallesinde yapımı devam eden ve 62 esnafın yer alacağı Küçük Sanayi Sitesi inşaatında incelemelerde bulundu.
Aybastı Kaymakamı Şeyma Aktaş, Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve diğer yetkililerle birlikte Aybastı Küçük Sanayi Sitesi inşaatını gezerek, inşaat alanında karşılaşılan sıkıntılarla ilgili bilgi aldı.
Aybastı ilçesindeki bir çay bahçesinde vatandaşlarla çay eşliğinde sohbete eden Vali Sonel, vatandaşların çeşitli konulardaki isteklerini de yerine getirdi.

Kabataş İlçesinde Ziyaret ve Temaslarda Bulundu
Aybastı ilçesindeki inceleme ve temaslarının ardından Kabataş ilçesine geçen Vali Tuncay Sonel, burada da Kabataş Kaymakamlığını ziyaret ederek, Kaymakam Yunus Emre Sakızcı’dan ilçenin genel durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Yakın bir zamanda göreve başlayan Kaymakam Yunus Emre Sakızcı’ya başarı dileğinde bulundu.
Kabataş Hükümet Konağı’nda bulunan kamu kurumlarını da gezen Vali Sonel, kurumlarda çalışan personellere işlerinde kolaylıklar ve başarı dileğinde bulundu.
Daha sonra Kabataş Belediyesini ziyaret eden Vali Sonel, Belediye Başkanı Yakup Yılmaz’dan belediye çalışmaları, hizmetleri, projeleri ve ihtiyaçları ile ilgili bilgiler aldı.
Kabataş ilçesinde esnaflar ve vatandaşlarla da hasbihalde bulunan Vali Tuncay Sonel, Kabataş ilçesinden ayrılarak, Ünye’ye geçti.

Ünye ve Fatsa Organize Sanayi Bölgelerinde İncelemede Bulundu
Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Kaymakam Refiki Selim Eser, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte Ünye ilçemizin Killik mahallesinde yapımı devam eden Ünye Organize Sanayi Bölgesinde incelemede bulunan Vali Tuncay Sonel, Ünye OSB’nin altyapı inşaatını yapımını üstlenen yüklenici firma sahibi Cevat Güven ve diğer yetkililerden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.
Ünye OSB’deki incelemelerinin ardından Fatsa’ya geçen Vali Tuncay Sonel, burada da Fatsa İlave Organize Sanayi Bölgesindeki çalışmalarla ilgili Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu, Fatsa OSB Müdürü Olgun Topkaya’dan bilgi aldı.

Vali Sonel, Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan bazı işletmeleri de ziyaret ederek, yatırımları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu