GündemKorgan

Vali Sonel, Korgan’da Hıdırellez Festivali’ne Katıldı

Vali Tuncay Sonel, Korgan ilçemizde bu yıl 30’uncusu düzenlenen Hıdırellez Festivali ve Bahar Etkinliklerine katıldı.

İlçenin Çiftlik mahallesinde gerçekleştirilen Hıdırellez Festivali ve Bahar Etkinlikleri programına, Vali Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Korgan Kaymakamı Mikail Ersöz, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hıdırellez Festivali ve Bahar Etkinliklerinde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Şenliğin, Çiftlik Mahallemize, Korgan’ımıza, Ordu’muza, ülkemize, sizlere güzellikler getirmesini temenni ediyorum” diyerek, “Geldiğimiz ilk günden itibaren, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, devletimizin tüm kurumlarının kapılarının bütün vatandaşlarımıza sonuna kadar açık olduğunu ifade etmiştik. Çok şükür bu doğrultuda devletimizin şefkatini, sıcaklığını, güler yüzünü en ücra köşedeki yetim öksüz evladımıza, engeli olan vatandaşımıza, şehit ailelerimize, gazilerimize, yaşlılarımıza, yöre insanımıza göstermeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

 

Vali Sonel: “Çiftlik Mahallemiz Gelişiyor”

İçişleri Bakanlığımız ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle Ordu’da bulunan 69 Cemevi’ne hiç birine ayrım yapılmaksızın katkıda bulunulduğunu ifade eden Vali Sonel sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün, Çiftlik mahallemizdeyiz. Cemevi’mizin eksiği varsa hemen katkı yapıyoruz. Yine beton yol konusunda destek veriyoruz. Biz her daim vatandaşımızın yanındayız. Kapımız her daim sizlere açık. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin” şeklinde konuştu.

Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz ise yaptığı konuşmada, Çiftlik Mahallesinin gelişmesine katkı sunan başta Vali Tuncay Sonel olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Çiftlik’ten Vali Sonel’e Teşekkür

Başkan Kiraz, “Biz de elimizden geldiği sürece en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Burada Cemevi başlatılmıştı biz devam ettik. Beton yolların yapılmasında değerli Valimiz sonuna kadar destek veriyor. 3 Cemevimize çok büyük katkısı oldu kıymetli Valimizin” diye konuştu.

Çiftlik Mahallesi Muhtarı Gülefendi Atiklik, Vali Tuncay Sonel’in her zaman kendilerine destek ve katkı verdiğini belirterek, “Bugün etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valime teşekkürlerimizi sunuyoruz” derken, Korgan Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Çaylak da, 30’uncusu düzenlenen Hıdırellez Festivali ve Bahar Etkinliklerine katılan herkese teşekkür etti.

Çiftlik Tanıtım ve Yaşatma Derneği Başkanı Hacı Bektaş Camii İmam Hatibi Bahattin Yağmur ise konuşmasında Hıdırellez ile ilgili görüşlerine yer verdi.

Festivalde AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ile CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel de birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz Vali Tuncay Sonel’e Korgan’a yaptığı katkı ve destekler dolayısıyla bir hediye takdim etti.

Vali Tuncay Sonel, 1974 Kıbrıs Gazisi 78 yaşındaki Salih Civil ve 1994 yılında Şırnak’ta terör örgütü ile girilen çatışmada yaralanan Gazi İsmail Akbulut’la da görüşerek, ”Vatan size minnettardır” dedi. Çiftlik mahallesinin pazarı olması nedeniyle esnafları da ziyaret eden Vali Sonel, esnaflara bol ve bereketli kazançlar dileğinde bulundu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu