GündemOrdu Valiliği

Vali Sonel, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Tuncay Sonel, Milli Eğitim Bakanlığının, atıl durumda bulunan kırsal mahalle okullarının bakım ve onarımlarının yapılarak, Yaşam Merkezine dönüştürülmesi çalışmaları kapsamında ilimizde yapılacak çalışmaları belirlemek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere Altınordu ilçemizin 92 merkez ve kırsal mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

Yeni Valilik Binası Konferans Salonunda, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapılan eğitim değerlendirme toplantısına, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekdemir ile Altınordu ilçesindeki 92 merkez ve kırsal mahalle muhtarı katıldı.

Mahallelerimizin eğitim konusundaki ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla toplantının düzenlendiğini belirten Vali Tuncay Sonel, Altınordu ilçemizin nüfusu her geçen gün artan Şahincili ve Karşıyaka mahallelerinin okul ihtiyacının, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in desteği ile giderildiğini ve bu mahallelerde başlatılan okul binası inşaatlarının hızla devam ettiğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ilimize 15 yeni okul binası ile 1 eğitim kampüsü müjdesi verdiğini ifade eden Vali Sonel, İlimizin diğer mahallelerindeki eğitim ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları gidermek amacıyla toplantının yapıldığına dikkat çeken Vali Sonel, mahalle muhtarlarından, mahallelerinin başta okul binası olmak üzere eğitim konusundaki taleplerini dinledi.

Milli Eğitim Bakanlığınca, kırsal mahallelerde atıl durumda bulunan okul binalarının onarımının yapılarak, Yaşam Merkezine dönüştürülmesi için çalışma yapıldığını da ifade eden Vali Sonel, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katkılarıyla kırsal mahallelerimizde atıl durumda bulunan okul binalarının Yaşam Merkezi haline getirileceğini söyledi.

Mahalle muhtarlarının diğer hizmet alanlarındaki taleplerini, görüş ve önerilerini de dinleyen Vali Sonel, birlik ve beraberlik içinde mahallelerimizin hak ettikleri hizmetleri alacaklarını belirtti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu