GündemOrdu Valiliği

Vali Sonel’den Hane Ziyaretleri

Ordu Valisi Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel ile birlikte şehit, gazi ve engeli olan bireylerin ailelerine ziyaretlerde bulunarak, hatırlarını sordu.

Beyin Tümörlü Hastanın Tedavisi Sürüyor

İlk ziyaretini Rahmani ailesine yapan Vali Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel, ailede bulunan ve beyin tümörü bulunan aile ferdinin tedavisinin Cumhurbaşkanının da bilgisi dahilinde yapıldığını belirterek ailenin maddi ve manevi olarak her zaman yanında olduklarını belirtti.

 

Eğrek Ailesinin Talepleri Karşılandı

İkinci ziyaretini Selimiye engeli olan evladı bulunan Eğrek ailesine gerçekleştiren Vali Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel, engeli olan ve yürüme güçlüğü yaşayan 11 yaşındaki Arda Eğrek’in tüm taleplerini yerine getirdi.

Engelli aylığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yardımıyla geçinen ailenin içinde bulunduğu durumu bizzat yerinde gören Vali Sonel, ağır engeli olarak yaşamını sürdüren 11 yaşındaki Arda’nın kendisi ve abisi için istediği. İki tablet, televizyon ve okul masrafı isteklerini aynı gün yerine getirdi.

 

Vali Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel’in yakın ilgileri ve taleplerinin hemen yerine getirilmesi karşısında gözleri dolan Arda’nın mutluluğu fotoğraf karelerine yansıdı. Arda’nın annesi Bahar ile babası Sinan Eğrek, Vali Sonel’e teşekkür ederek, bol bol dua ettiler.

 

Şehit Polis Memurunun Ailesine Ziyaret

Vali Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel’in üçüncü durakları, 17 Ocak 1988 tarihinde Çorum’da geçirdiği trafik kazasında şehit olan Polis memuru Turgut Ekiz’in Güzelyalı mahallesinde ikamet eden eşi Hanife Ekiz oldu.

Ziyaret dolayısıyla çok memnun olduğunu belirten şehit eşi Hanife Ekiz, ”Sayın Valimiz çok değerli bir insan. İlk kez böyle bir Vali ile karşılaştım. Her zaman bizlerin hatırını sorarak, gönlümüzü alıyor, desteğini esirgemiyor. Allah razı olsun. Tüm dilekleri kabul olsun. Kendisine duacıyız” diyerek, duygularını dile getirdi.

 

Şehit eşi Hanife Ekiz ile sohbet ederek, ne zaman isterse kendisine rahatlıkla ulaşabileceğini söyleyen Vali Sonel, ”Şehidimizin mekanı cennet olsun. Rabbim sizleri cennetinde buluştursun. Şehit ailelerimiz bizler için kıymetli” diye konuştu.

 

Sonel: “Gazilerimize Minnet Borçluyuz”

Vali Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel, 3 Eylül 2012 tarihinde Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca girilen silahlı çatışmada yaralanan 35 yaşındaki Uzman Çavuş Yılmaz Karataş’ı da Şirinevler mahallesindeki evinde ziyaret ederek, hal ve hatırını sordu.

“Aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz” diyen Vali Sonel, gazi Uzman Çavuş Yılmaz Karataş’a sağlıklı ömürler diledi.

 

Vali Tuncay Sonel, ziyaretler sırasında mahalle sakinlerinin de hatırlarını sordu, çocuklara çeşitli armağanlar verdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu