GündemOrduOrdu Valiliği

Vali Sonel’den Sahil Güvelik İçin 40. Yıl Kutlaması

Vali Sayın Tuncay Sonel yayınladığı mesajla Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 40. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Sahil Güvenliğin 40. yılında yayınladığı kutlama mesajında Vali Tuncay Sonel söyledi:

“Deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanmasında,  tarihindeki deneyimlerinden elde ettiği güçle, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruma görevlerini etkin bir şekilde yerine getiren, üstlenmiş bulunduğu görev ve sorumlulukları, başarıyla sonuçlandıran Sahil Güvenlik Komutanlığımız, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de denizlerimizin ve sahillerimizin güvenliği ile çevrenin ve doğal kaynaklarımızın korunması görevlerini büyük bir fedakârlık ve başarıyla yürütmektedir.

 

Kurulduğu 1982 yılından bu güne kadar sürekli gelişim gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığımız; bu gün sahip olduğu kuvvet yapısı, nitelikli personeli ve çağdaş, güçlü modern platformları ile görevini başarı ile sürdürmektedir.

 

Bu doğrultuda 7 gün 24 saat göreve hazır olan Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 40. kuruluş yıl dönümünü en iyi dileklerimle kutluyor, milletimizin huzur ve güveni ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını esirgemeyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu