GündemOrdu ValiliğiYaşam

Vali Tuncay Sonel’in Miraç Kandili Mesajı

Üç ayların ikinci hediyesi olan Miraç Kandil’ini idrak edeceğiz. Miraç, Cenab-ı Hak’tan gelen davete icabet ederek kulluğun gereklerini yerine getirerek, her adımda O’na yaklaşmaktır. Miraç, maddeden uzaklaşarak manaya ulaşmak; fani olandan vazgeçip baki olana yönelmektir.

Bugün bizlere düşen, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bugün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir.

Çok sayıda ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle derin üzüntü içindeyiz. Devletimiz tüm gücüyle depremden etkilenen bölgelerde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kutlu günler başta olmak üzere siz değerli vatandaşlarımızdan bu zor günlerde milli birlik ve beraberliğimizin devamı ve bütün insanlığın huzur bulması için dua etmeliyiz.

Miraç Kandili vesilesiyle, ülkemizi yasa boğan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Alicenap milletimizin, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gösterdikleri örnek yardımlaşma ve dayanışma gayretlerinin devamını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin, Ordulu hemşerilerimin ve bütün İslâm âleminin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu ulvi kandilin ebediyen gök kubbemizi ve gönül dünyamızı aydınlatmasını diliyorum.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu