GündemEkonomiÜnye

Vatandaş İki Yerine Bir Giysi Alıyor!

Ünye Belediyesi Kapalı Çarşısında Bayram hazırlıkları için fiyat araştırmasına çıkan vatandaşlar elleri boş olarak geri döndüler.

Bayrama sayılı günler kaldı. Çocukların ve Büyüklerin Kurban Bayramı için aldığı alışverişler sınırlı oldu. Vatandaşlar bütçelerine göre alışverişlerinin tamamlamaya çalışıyorlar.

 

Başkan Kılıç, “ İki Kıyafet Alacaksa Bir Alıyor!

Ünye Çarşı Esnafları Koruma Derneği Başkanı Abdurrahman Kılıç, “Fiyatlar yüksek olduğu için insanlar bu durma alışmaya çalışıyor. İnşallah beklentimiz var. Önceki bayram tadı yok. Piyasanın durumu belli olduğu için esnaf bir şekilde kendini götürmeye çalışıyor. İhtiyacı olanlar gücünün yettiği kadar alışverişini tamamlamaya çalışıyor. İki kıyafet alacaksa bir tane almaya çalışıyor. Ama bir şekilde hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor” dedi.

 

Bayram Hareketliliği Yok!

Gümüş Çeyizcilik Sahibi Hasan Gümüş, “Eskisi gibi bayram telaşı yok. Geçen ramazanda olduğu gibi kurban bayramı hazırlığı yok. Çünkü ekonomik durumlar sıkıntı olduğu için vatandaşlar ihtiyacına göre alışveriş yapıyor. Eskileriyle yetinmeye çalışıyorlar. Kurban bayramı olduğu için kurban hissesine girdiği için giyim yönünde çok bakamıyorlar. Bunları baz alarak alışveriş yok denecek kadar az. Bu nedenle bayram hareketliliği yok” diye söyledi.

 

“Her şey Çok Pahalı!”

Bayram Alışverişine çıkan Saliha Baştürk, “Kendim için alışverişe çıktım. Her şey çok pahalı. Bir tane ferace alabildim. Etek ve bluza ihtiyacım olduğu için onlara bakmaya geldim. Eksiklerimi almaya çalışsam en az bin lira tutar.  Eski bayramların tadı yok. Önceden her şey ucuz ve uygundu. Önceki bayramlarda iki çift giyim alabiliyordum ama şimdi bir çift takım anca alabiliyorum” diye söyledi.

 

Bayram alışverişine çıkan Emine Yeşiltaş ise, “Bayram alışverişine çıktım ama hiçbir şey alamadım. Fiyatlar çok pahalı. Giyiminden alışverişine kadar her şey çok pahalı olduğu için geçinmekte, almakta zorluk çekiyorum.  Bu yüzden bütçeme uygun alışveriş yaparak çarşı pazar geziyorum, fiyat soruşturuyorum” diye ifade etti.

 

Haber: Tuğçe KAYMAK

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu