GündemÇevre

Yağışlar Taşkına Dönüştü! Tahliyeler Olabilir!

Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan sağanak yağışlar Ordu’nun sahil kesiminde hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek rakımlı ilçelerden akarak dere yataklarını dolduran su kütlesi, derelerin denizle buluştuğu noktalarda taşkına sebep oldu.

Fatsa ilçesinde Ilıca Mahallesi’nde Ilıca Irmağının taşması sonucu birçok ulaşım noktası kapanırken binaların zemin ve giriş katlarını da su bastı.

Fatsa ilçe merkezinden geçen elekçi ırmağında su seviyesi zaman zaman tehlikeli boyutlarda yükseldi.

 

Kaymakam’dan Uyarı!

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, etkili olan yağışlara ilişkin yaptığı değerlendirmede “Aşırı yapan yağmur sonucu ilçemizin bazı yerlerinde su baskınları yaşandı. Ekipler saha da vatandaşlardan isteğimiz dere kenarlarında bulunmamalarıdır. Lütfen uyarılara vatandaşlarımız dikkat etsinler” ifadelerine yer verdi.

 

Perşembe ve Gürgentepe de Sağanağa Teslim!

Aşırı yağışlardan etkilenen ilçelerden biri de Perşembe ilçesi oldu.  Şenyurt ve Yarlı mahallelerinde heyelanlar meydana gelirken, Efirli Mahallesi’nde aşırı yağan yağmur nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı. Yarlı Mahallesi’nde mahalle grup yollarındaki bir köprünün yıkıldığı bilgisi geldi.

Gürgentepe’nin Bahtiyarlar Mahallesi’nde de aşırı yağan yağmur nedeniyle meydana gelen heyelan bir evin duvarına dayandı.

Etkili olan yağışlar sebebiyle karayolları, Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin ekipleri herhangi bir olumsuz duruma karşı her an teyakkuzda bekliyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu