GündemİlçelerKültür-SanatÜnye

Yahya Karagöz, 7. Klibi İçin Ünye’yi Tercih Etti

Almanya’da yaşayan Ünyeli Şair Yazar ve bestekar Yahya Karagöz ün 7. klibini Ünye’de çekiyor. Karagöz, bundan önce yazmış olduğu şiirlerimi besteleyerek 6 tane klip çekmişti. “Son Durağımsın” adlı şarkısının çekim platosu olarak da kendi memleketi olan Ünye’yi tercih etti.

Ünye’de doğup çocukluk yılları Ünye’de geçen, ancak hayat şartları nedeniyle 13-14 yaşlarında Almanya’ya giderek hayatını orada idam ettirerek, kendine bir yol çizen Yahya Karagöz, hasret kaldığı memleketinde, hem hasretliğini hem de Ünye’yi tanıtmak için klibini tamamladı.

Ünye’nin tarihi ve kültürel yerlerini de tanıtan klipte Yahya Karagöz’e Alp Medya Ajans oyuncusu olan Leyla Doğan da eşlik etti.

Türk Halk Müziği Sanatçısı ve aynı zamanda şair ve yazar Ünyeli Yahya Karagöz, Ünye’yi tanıtmak amaçlı çekeceği klibini 43 yıl aradan sonra ilçede çekmek için geldi.

Uzun yıllardan sonra çekeceği klipte kendini bulmak, ilerlemek, kendini tanıtmak ve memleketini tanıtmak için yıllardır kurduğu hayalini gerçekleştiriyor.

20 yıldır kendi kaleminden yazarak şiirleriyle sevenlerinin karşısından olan Karagöz, son 10 yıldır da 7. Klibini Ünye’de çekiyor olmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu klip ile hemşehrilerimizle buluşmak istedim.

Karagöz: “Vatan Hasreti Kolay Değil”

Almanya’da taksicilik işi ile uğraşan Yahya Karagöz, Vatan hasreti ile beraber hiçbir işin kolay olmadığını ifade etti.

Özellikle gurbetin zorluğu ve acısını çekerek başarıya ulaşmanın çok kolay olmadığını, ancak yaşadığı zorlukların meyvelerini almaya başladığını söyleyen Karagöz, “ Bu duyguyu anlatmak mümkün değil. Çok güzel bir duygu. İnsanlarla halk ile iç içe olmak başka bir şey. 73 tane bestem var. Yaptığım eserlerim her yaştan guruba hitap ediyor. Herkes kendine özgü bir şey bulacak. İçimdeki bu ışığı halk ile paylaşınca bir değeri olacak. “Son Durağımsın” şarkım ile Türkiye’ye Ünye’ye hediye ederek çok güzel olduğunu düşünüyorum. Kendi toprağımın insanı olmaya çalışıyorum.

 

“Bu Klip Ünye’nin Klibi”

Yönetmen Ömer Beltekin, 30 yıldır bu mesleğin içinde olduğunu, Yahya Karagöz’ün şarkılarını ilk dinlediğimde, kültürel, Anadolu kokan manevi bir duygu hissettim. Çünkü yazarken ve okurken içten yazıp okuyor. Çekeceğimiz 7. Klip olacak.  Bu klibi çekmeye karar verirken aramızda konuştuk. Ünye’ de çekmeye karar verdik. 3 gündür emek veriyoruz. Çekimlerimiz çok güzel geçiyor. Bu klip Yahya’nın klibinden çok Ünye’nin klibi olarak görüyoruz. Ünye’nin tarihi yerlerini, tarihi güzelliklerini ön plana çıkaracak bir klip çektik.

Bu klibin anlamı gün geçtikçe müzik camiasının kültürden ve Anadolu’dan uzaklaşarak kısa bir dönemde kendilerince kapalı yerlerde hareket etmeye çalışan kısır döngü olmaya başladı.

Haber: Gülten Kodal

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu