GündemSiyaset

Yavuz Selim Kıran’a Anlamlı Veda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hırvatistan Büyükelçisi olarak atanan Yavuz Selim Kıran, Afrika ülkeleri büyükelçileriyle bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda, dış ilişkiler ve pandemi sürecindeki başarılı çalışmalar sebebiyle Yavuz Selim Kıran’ın faaliyetleri değerlendirildi ve kendisine teşekkürler iletildi.

Senegal Ankara Büyükelçisi Cheikh Gueye, “İş birliği kapsamında Türkiye’nin Afrika’ya yönelik destekleri için Sayın Bakan Yardımcısına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güney Sudan: “Avrupa’da Ülkenizi Savunacak ve Tanınacaksınız”

Güney Sudan Ankara Büyükelçisi Majok Guandong Thiep, “En iyi arkadaşlarımızdan biri olan ve Avrupa Büyükelçi olarak atanan Bakan Yardımcısı Sayın Yavuz Selim Kıran’a veda etkinliği vesilesiyle burada olmaktan büyük  mutluluk duyuyorum. Sayın Bakan Yardımcısı seni özleyeceğiz. Ama ülkenize olan göreviniz için Avrupa’da ülkenizi savunacak ve tanıtacaksınız. Yeni göreviniz için sizi tebrik ediyor, başarılı olmanızı diliyorum” diye konuştu.

Cibuti Ankara Büyükelçisi: “Yardımlarınızı Hiçbir Zaman Unutmayacağız”

Cibuti’nin Ankara Büyükelçisi Aden Houssein Abdillahi, “Bakan Yardımcısı Sn. Yavuz Selim Kıran, özellikle Afrikalı diplomatlar olmak üzere bizlere daima destek verdi. Afrika ce Türkiye arasındaki ilişkilerin kurulmasında önemli bir rol üstlendi. Kendinse çok teşekkür ediyoruz. Covid-19 salgını döneminde, tüm dünyada ciddi kısıtlamalar meydana geldi. Sn. Bakan Yardımcısı, bu zor zamanlarında Cibuti’ye tıbbi cihaz gönderilmesine yardım etti. Yardımlarını hiçbir zaman unutmayacağız. Sizi özleyeceğiz Sn. Bakan Yardımcısı. Kibarlığınızı, cömertliğinizi desteğinizi özleyeceğiz. Çok teşekkürler. Allahlın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. ” şeklinde konuştu.

Kıran: “Gönülden Bağlıyız”

Hırvatistan Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran ise, toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, bu teşekkür dolu ifadeler üzerine; “Duygulandıran sözleriniz için kalbi şükranlarımı sunuyorum. Türkiye ve Afrika halkları birbirlerine gönülden bağlıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu