Alp TvEkonomiGündemİlçelerTarımUlaşımÜnyeYaşam

Yaz Ayı Geldi Fiyatlar Düşüşe Geçti

Ünye’de Çarşamba günleri kurulan pazar kimi vatandaşın cebini yakıyor kiminin ise fiyatları normal olduğunu dile getiriyor.

Tezgâhlarda satışa sürülen ürünleri almak isteyen vatandaşlar fiyatın pahalı olmasına alıştırıldı esnaflar ise vatandaşın alım gücünün olmamasından bir kilo alacağına yarım kilo alarak evine gittiğini söylüyor.

Muhabirlerimiz pazarın nabzını tuttu. Sesini duyurmak için Alp TV mikrofonuna konuşan vatandaşlar geçen hafta olduğu gibi bu haftada fiyatlar konusunda mustarip.

 

Esnaf, derdini şöyle özetliyor: Her hafta sabahın erken saatlerinde hazırlıklarını yaparak ilçenin yolunu tutan üreticiler, havaların güzelleşmesi ve yaz ayının gelmesiyle birlikte bu hafta biraz daha hareketlilik olduğunu belirttiler.

 

“Pazardaki fiyatlardan memnun olan da var olmayanda”

Ünye Çarşamba pazarı esnafları havaların ısınmasıyla birlikte pazarda yoğunluk olduğunu, bu durumun satışların yansıdığını ve en çok yazlık ürünlerin satıldığını söylüyorlar.

 

Yeni Patatesin Çıktığını Söyleyen Esnaf Mehmet Bektaş, “ Patates fiyatları 5, 7.5, 10 TL arası fiyatları değişiyor. Bu patatesin zamlanmış hali. Bu zamlar yükseldikçe bu ürünlerinde fiyatı yükselecek. Patatesin yeni çıkması durumdan da fiyatlar biraz düşmesi gerekiyor ama düşmedi. Vatandaşlar bütçelerine göre, ucuz olanı tercih ediyorlar. Kışın bu sene patates bol ama yazın bu fiyatlar düşmez, çıkar” diye ifade etti.

 

Sebze Meyve fiyatlarını söyleyen esnaf ise ,”  Domates 7. 5 TL, salatalık 5 TL, Biber patlıcan 10 TL, patates, 10 TL, soğan 5 TL, dereotu, maydanoz, 5 TL olduğunu söyledi. Mevsiminden sonra fiyatların normal ama zamlardan dolayı bu maliyette oluyor. İnşallah bu durum bir an önce düzelir” dedi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu