GündemEğitimSpor

Yaz Okullarına Özel Seremoni!

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2022 Yaz Spor okullarının açılışı seremonisi Ünye Atatürk Kapalı Spor Salonda gerçekleşti.

Okulların kapanmasıyla ile başlayan Yaz Spor Okullarında Basketbol, Boks, Güreş, Halter, Judo, Tekwando, Voleybol, Wushu branşlarında öğrenciler yaz tatili boyunca konusunda uzman antrenör ve hocalarla eğitim görecekler.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı,  protokol konuşması, toplu aile fotoğraf çekimi ve taekwondo spor gösterisi ile devam etti.

 

Müdür Kuyumcu, “Kendinize Güzel Bir İyilik Yaptınız”

Açılış konuşmasını yapan Ünye Gençlik ve İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu şunları dile getirdi:

“Bugün burada yaz spor okullarına katılanlardaki heyecanı görmek beni son derece mutlu etti. Bizler bu çocukların tamamına sahip çıkıyoruz. Bunlar bizim çocuklarımız diyoruz ve bunların arkasında durmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın sağlıklı, ahlaklı, nitelikli yetişebilmesi için el birliği ile ne yapılması gerekiyorsa yapmamız lazım. Herkese spor yapmaya davet ediyoruz. Velilerimiz çocuklarımızın çocuklarını spora teşvik ettikleri için bir kez daha kutluyorum. Yaz aylarında yapabileceğiniz en doğru en güzel şeyleri bugün başlatıyoruz. Bu kararı verdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Kendinize güzel bir iyilik yaptınız”

 

Başkan Tavlı, “Sporcularımızı Destekliyoruz”

Açılış konuşması yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin spor altyapısını oluşturma noktasında, bütün spor alanlarına önemli destekler veriyoruz.  Park, spor sahaları ve halı sahalarla gençliğin altyapısını oluşturuyor, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtararak vatana, millete hizmet eden gençler kazandırmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle spor okullarımızın ilçemize ve sporcularımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İyi ki varsınız çocuklar” dedi.

Yaz Spor Okulları 2022 Yılı Sezonunun açılışında; Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu ve AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ile birlikte gerçekleşti.

Yaz spor okullarında uygulanacak olan spor dallarının tamamı ücretsiz olarak yapılacak.

Haber: Tuğçe Kaymak

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu