GündemKöşe Yazıları

Yeni Sanayi Sitesi Nereye Yapılıyor?

Yeni Sanayi Sitesi Nereye Yapılıyor?

Ak parti ilçe başkanı ve belediye başkanı yine yaptı yapacağını. Şimdi bu nedir diye haklı olarak soracaksınız. Bizim en iyi yaptığımız iş nedir, teşekkür etmek. Ankara’ya gidildi ve gelindi bizim beklediğimiz müjde geldi. Neredeyse biz bu müjdeyi beş yıldır bekliyor idik, yazılar yazılmış istişareler yapılmıştı. Ancak istediğimiz sonuç bir türlü gelmiyor idi. Niye biz yazı yazmayı iyi biliyoruz, bakanlığa veya ilgili kuruma yazı yazıldı iş bitti diye bakarken aradan bir süre geçiyor, aklımıza geliyor ya biz bir yazı yazmıştık bunun sonucu ne oldu diye soruyoruz. Oradan bir cevap evrakta eksiklikler var tamamlanması gerekiyor deniyor. Hayda biz tekrar başa sarıyoruz, evraklar tamamlanıyor tekrar yazışmalar falan derken tabi ki zaman hızla akıp gidiyor.

Bir bakmışız seçim gelmiş, bizim bir küçük sanayi işimiz vardı şuna bir bakalım seçimde de yeni bir şeyler söylemek lazım deyip Ankara’nın yolunu tutuyoruz. Bizim hakkımız olan şeyi veya bizim daha önce bu işi çözmemiz gereken işi geç de olsa halledip geri dönüyoruz ve Ünye’ye müjde olarak veriyoruz. Yakında Küçük Sanayi Sitemizin temelini atıyoruz diye.

Bugün sabah sanayi sitesine gidip hem müjde verelim hem de sanayi sitesini gezelim diyerek basına akşamdan haber geçildi. Ben normalde pek katılmıyorum  ama bu sabah 9:30 daki toplantıya katılıp hem başkanlara burası neresi, kaç dönüm, kaç dükkan olacak, nasıl satışa sunulacak gibi sorularda hazırladım kendimce. Çünkü mevcut yer çürük raporu olduğu için hiçbir işe yaramıyor. Neyse geldim basın toplantısının olduğu yere ben geç kalmışım. Saat 9:15 basın toplantısı bitmiş, benim gibi iki basın arkadaşımda benden önce gelmiş burada kimse yok dediler. Daha sonra sağ olsun Saadet Partisi ilçe başkanı Özgür Şahin (aynı zamanda sınıf arkadaşım imam hatip lisesinden. Orta kısım) gelin size birer çay söyleyeyim deyip hoş sohbet ettik.

Söylemek istediğim şu; bu iş eğer seçim malzemesi yapılacak ise sanayi esnafını heveslendirmeyin.

Gençlik Merkezi Yine Yetim Kaldı?

Çünkü biz daha Gençlik merkezinin yolunu ve köprüsünü yapamıyoruz. Orada gençler gece evlerine geri dönemiyor. Sokak lambaları yanmıyor, dolmuş hattını oraya uzatamıyoruz bile. Bizim milletvekillerimiz hiç basın mensupları ile karşı karşıya gelmemek için yarın veya bugün Ünye’deyiz diye haber bile vermiyorlar. Gençlik merkezleri arasında Karadeniz’de en çok, Türkiye’de 6. Sırada olan bir Gençlik Merkezi var Ünye’de. Ordu’da ki gençlik merkezinde üç dört tane araç varken oradaki yani Altınordu’da ki gençler her tarafa rahat ulaşır iken Ünye’de ki olanlar ise bir yol ve köprü istiyor yıllardır onu bile bu gençlere çok görenler şimdi biz birlikte Ünye’yiz, Gerçek Belediyecilik başlıyor diye sloganlar atılıyor ve yazıyoruz.

Peki bunlar bunu yaparken diğerleri ne yapıyor, yeni bir şeyler söyleyen var mı?

İşte bugün sosyal medyadan paylaşılan o Müjde…

Müjde…

Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nde, 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı sorununu çözdük.

Ünye Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan ve Sanayi Esnafımızı ziyaret ederek, müjdeyi kendileriyle paylaştık.

İlçemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Ünye Belediyemizin ortak çalışmasıyla yeni bir sanayi sitesine kısa sürede kavuşacak.

TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanımız, AK Parti Ordu Milletvekilimiz Sn. Prof. Dr. Mahmut Özer’e, Sn. İbrahim Ufuk Kaynak’a, Sn. Mustafa Hamarat’a ve Cumhur İttifakı Ortağımız MHP Ordu Milletvekilimiz Sn. Naci Şanlıtürk’e destekleri için şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu