GündemÜnye

Yeniden Refah Partisi Seçim Startını Veriyor

Yeniden Refah Partisi 6 Kasım Pazar günü Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan liderliğinde kongreye gidiyor. Parti’nin Ünye İlçe Başkanlığı da kongreye yönelik yaptığı basın toplantısında Yeniden Refah’a gönül verenleri Ankara’da yapılacak olan bu büyük kongreye davet etti.
Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe binasında Parti İlçe Başkanı Hayati Balcı, Olağan Büyük Kongre öncesi üyelerin de katıldığı istişare toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıya Yeniden Refah Partisi Ordu İl Başkanı Adem Ağca da katılım göstererek Ünye halkına çağrıda bulundu.
Toplantıda “Yeniden Refah Yeniden Erbakan” sloganı ile gerçekleşecek Olağan Büyük kongrede 1225 kayıtlı delegenin 2023 Genel Seçimlerinde yarışacak parti yönetimini belirleyeceği belirtildi. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın tek aday olarak gireceği kongrede, 50 üyeli Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyelikleri için seçim yapılacağı bildirildi. 6 Kasım Pazar günü saat 10:00’da gerçekleşecek olan Olağan Büyük Kongre hakkında açıklamalarda bulunan Ordu İl Başkanı Adem Ağca Ünyelilere kongreye katılım davetinde bulunarak şu açıklamalara yer verdi;

 

Ordu İl Başkanı Adem Ağca : “İnancımız Tam”

“17 Kasım 2019 yılında yine Ankara Arena’da yapılan partimizin ilk olağan büyük kongresi 45 bin partilinin katılımıyla Türk Siyaset tarihinin en kalabalık kongrelerinden biri olmuştu. Milli Görüş’ün tek temsilcisi olarak Pazar günü saat 10.00’da gerçekleştireceğimiz 2. Olağan Büyük Kongremizde 60 binin üzerinde katılımla yeni bir rekora imza atacağımıza inancımız tamdır. Partimiz kuruluşundan bu yana 4 sene gibi kısa bir sürede milletimizin gönlüne girmeyi başardı. Yine çok kısa zamanda 300 bin resmi üye sayısıyla Meclis’te sandalyesi bulunan bazı partileri de aşarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi oldu. Bugün Yeniden Refah Partisi olarak 81 il ve 900’den fazla ilçede teşkilatlanarak, 100 bine yakın sandık müşahidiyle seçime iddialı girmenin heyecanını yaşıyoruz.
Pazar günü Ankara’nın en büyük spor salonunda Yeniden Refah ve Yeniden Erbakan mottosuyla gerçekleştireceğimiz 2. Olağan Büyük Kongremiz ile beraber 2023 yılında seçimlerin startını vermiş olacağız. Son olarak bu tarihi güne şahit olmak, bu büyük heyecanı bizimle birlikte yaşamak, aziz milletimizi tüm maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarmak için, dünya genelindeki tüm mazlum ve ezilenlere ümit olmak için, Milli Görüş’ü hakkıyla temsil etmek ve ikinci 40 yılda hedeflerimize ulaşmak için bizimle birlikte olmak isteyen tüm hemşerilerimizi bize katılmaya davet ediyoruz.”

 

Haber: Alparslan Çelik

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu