GündemSiyaset

Yeniden Refah Partisi’nde Büyük Kongre Günü!

Yeniden Refah Partisi 2’nci Olağan Büyük Kongresini düzenliyor. Milli Görüş geleneğinin kurucularından Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın lideri olduğu Yeniden Refah Partisi, Ankara Arena Spor Salonu’nda 2’nci Büyük Kongre’yi düzenliyor.

“Yeniden Refah ve Yeniden Erbakan” sloganıyla gerçekleştirilen kongrede bin 225 kayıtlı delege, partiyi 2023’teki seçimlere taşıyacak parti yönetimini belirleyecek.

Fatih Erbakan’ın tek aday olduğu kongrede, 50 üyeli Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri için seçim yapılacak.

 

‘Başkan Erbakan Pankartları’

Ankara Arena’daki kongreye sabahın erken saatlerinden itibaren katılanların büyük bir kısmı salonun dışında kongreyi takip etti. “Mücahit Erbakan” sloganları eşliğinde kongrenin başlamasını beklenirken salona, “Başkan Erbakan”, “Önce Ahlak ve Maneviyat”, “Burada Gelecek Var”, “Milletimiz İçin Biz Varız”, “Üzülme Erbakan’la Düzelir”, “Üreterek Kalkınan Türkiye İçin Burada Gelecek Var” pankartları asıldı.

Kadın ve erkeklerin ayrı tribünlerden takip ettiği kongrede şarkıcı Davut Güloğlu partinin “Biz İktidar Olacağız” şarkısını seslendirdi.

 

Erbakan Kongre Salonunda

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Mücahit Erbakan” sloganları eşliğinde salona geldi. Salona kurulan platformda yürüyen Erbakan salonu selamladı.

Yeniden Refah Partisi’nin kongresine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım katıldı. TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç’ın yanı sıra Büyük Birlik Partisi, DEVA, Gelecek Partisi, Memleket Partisi, Hüda-Par temsilcileri de kongreye konuk oldu.

 

Mevcut İktidarın Emeklilik Zamanı Geldi’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan kongre konuşmasına, “Bu dava; din, dil, ırk fark etmeksizin, kurtuluşa özlem duyan tüm mazlum milletlerin davasıdır” sözleriyle başladı, “Bizim sevdamız, ‘Mehmet Akif’lerin, Necip Fazıl’ların, Sezai Karakoç’ların, Erdem Bayazıt’ların, Nuri Demirağ’ların, Nuri Killigil’lerin, Şakir Zümre’lerin, Vecihi Hürkuş’ların, Necmettin Erbakan’ların’ tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye sevdasıdır” ifadeleriyle devam etti.

Kongrenin Türkiye siyasi tarihi açısından çok önemli olduğunu söyleye Erbakan, “İçeride ve dışarıda mahşeri bir kalabalık var. Burada salonlara sığmayan Milli Görüş Erleri, ‘Milli Görüş ikinci kırk yılda da yanardağ gibi patlıyor’ diyor. ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, artık bu bozuk düzen böyle gitmeyecek’ diyor. ‘Ey Zalimler, Ey Irkçı Emperyalistler bundan böyle korkun bizden’ diyor” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Bizler, Milli Görüşçüler olarak, siyaseti makam ve rakam için değil Allah rızası için yapıyoruz. Siyaseti ticaret olarak değil, ibadet olarak yapıyoruz. 7 milyar insanın dünya ve ahiret saadeti için siyaset yapıyoruz. Yeniden büyük Türkiye öncülüğünde, aynen ecdadımızın yaptığı gibi, yeryüzünde adil bir nizamı hâkim kılmak için siyaset yapıyoruz.”

Erbakan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle oldu:

İKTİDARIN EMEKLİLİK ZAMANI GELDİ: Kongremizle birlikte seçim çalışmalarımızın da fiilen başladığını buradan ilan ediyorum ve aziz milletimize sesleniyorum: Artık çare var, artık hayrın kendisi var, artık Yeniden Refah var. Artık ehven-i şerlere mahkum değiliz. Hak geldi, batıl zail oldu. Su göründü, teyemmüm bozuldu. Buradan açıkça ilan ediyorum ki; metalleri yorulmuş, boyaları dökülmüş, artık bu ülkeye verecek bir şeyi kalmayan iktidarın emeklilik zamanı gelmiştir. Su görünmüş, teyemmüm bozulmuştur. Altı benzemezin bir araya gelmeye çalıştığı ‘masa başındakiler’ ile iktidarda bulunan ‘kasa başındakiler’in aziz milletimize umut olamadığı aşikârdır.

NE İTTİFAKI YAHU?: Bize her fırsatta ne soruyorlar, ‘Efendim hangi ittifakta yer alacaksınız?’ Biz de bu soruyu soranlara cevaben buradan diyoruz ki: Ne ittifakı yahu… Milli Görüş yanardağ olmuş patlıyor. Milletimiz Yeniden Refah diyor, akın akın Yeniden Refah’a koşuyor. Yeniden Refah Partisi olarak ittifakımız milletimizledir. Yeniden Refah Partimizin Amerikalar’da, İngiltereler’de icazet arayışı olmamıştır. Yeniden Refah Partimiz, milletimizden gizli görüşmeler yapmamış, pazarlık masalarına oturmamıştır. İktidarı Washington’dan, Londra’dan değil, aziz milletimizden istemektedir. Hedefimiz tek başına iktidar olmak, Milli Görüş prensipleri ve projeleri ile milletimizin derdine derman olmaktır.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu