GündemSiyaset

YİĞİTLER SAHAYA ÇIKIYOR!

Türkiye 14 Mayıs’ta sandık başına giderek TBMM’nin 28’nci dönem milletvekillerini ve 13’ncü cumhurbaşkanı belirleyecek. Seçimlerde aday olmak isteyen kamu görevlilerin istifası için son günler.   Aday olmak isteyen kamu personeli 16 Mart mesai bitimine kadar istifa etmesi bekleniyor.

2023 seçimlerine gidilen süreçte, Ordu genelinde de siyasi hareketlilik başladı. Seçim takviminin açıklanmasıyla birlikte milletvekili olmak isteyenler kamudaki görevlerinden istifa etmeye başladılar.

Ordu’nun tanınan isimlerinin yanı sıra yeni yiğitler de kendini ortaya koyarak “Memleket için ben de varım” diyorlar. Özellikle Ak Parti kanadından oldukça fazla milletvekili aday adayı ismi öne çıkarken bütün siyasi partilerde Ünyeli isimlerin olması ilçeyi de gururlandırıyor.

Ünye bu seçimde mutlaka bir milletvekili çıkarmak için heyecanla bekliyor. Çünkü son bir iki dönemdir  kadar siyasetten beklediğini alamayan, adeta üvey evlat gibi bir şehir var.

Ordu genelinde istifa edecek olanlar ve muhtemel aday adaylarının  harmanlandığı bir liste hazır gibi görünüyor. İşte Ordu’nun 16 Mart 2023 mesai bitimine kadar milletvekili aday adaylığını ilan etmesi düşünülen yiğitleri…

 

 

AK PARTİ

Asım Suyabatmaz, Ayhan Cürebal, Mustafa Hamarat, Mustafa Uslu, Ali Osman Tobay, Kenan Selim Argan, Neşe Akgül Tiyaloğlu,Ayşegül Baysal,Oktay Çanak, Metin Pile, Halit Tomakin,  Sezai Uçarmak, Şanser Şahin, İhsan Şener,İsa Gül, Yunus Arıncı, , Engin Tekintaş,  Fatih Han Ünal, Hamide Demir Aydemir, Sait İnan, Ömer Faruk Günay, Hüseyin Akyol, Avni Günay, Uğur Gümüş, Hamza Günay, Emre Tomakin, Tolga Baş, İbrahim Etem Kibar, İbrahim Ecioğlu, Tayfun Karataş.

 

MHP

Nedim Can, Mine Duman, Naci Şanlıtürk, Murat Kaçak,Yusuf Ziya Karataş,

 

CHP

Kemal Maral, Atila Şahin, Osman Güngör, İsa Yazıcı, Günay Musabaşoğlu, Haluk Murat Poyraz, Bahadır Baş, Yaşar Yaran, Cengiz Okur

 

BBP

Durmuş Zor, Muhittin Açıcı

 

 

İYİ PARTİ

Faruk Korkmaz, Ferhat Çakıroğlu, Ekrem Şentürk, Tevfik Karabulut, Mahmut Akyol, Onur Şahin, Eda Doruk Çivici,  Ahmet Arpacıoğlu,  Alper Çıraklı, Rıdvan Yalçın,

 

DEVA PARTİSİ

İrfan Tosun

 

YENİDEN REFAH PARTİSİ

Adem Ağca, Mehmet Üstündağ

 

SAADET PARTİSİ

İdris Naim Şahin

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu