GündemİlçelerTarımÜnye

YILIN 12 AYI ÜRETİCİLERE EĞİTİM!

Ünye Ziraat Odası Başkanlığının üreticiler için hazırlamış olduğu “ Bahçe Okulu Eğitimi Projesi” ile tarımsal alanda kalite verimliliği arttırmak adına yapılan çalışmaları, Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman değerlendirdi.

İlçe Tarım Müdürlüğünün ziraat mühendisleri ve tarım danışmanı ile birlikte yılın 12 ayı farklı çalışmalarla üreticinin yanında olduğunu belirten Başkan Sarıkahraman, yapılan bu çalışmalara ve bu tür eğitimlere kulak veren üreticilerin ürünlerinin kalitesinin arttığını ifade ederek değerlendirmelerini şu şekilde tamamladı:

“ Farklı isimler bırakarak farklı projelerle üreticiye verilen eğitimler gayet memnun edici. Bu tür çalışmalara kulak veren dönümün birim alanından rekoltesini her alanda yükseltiyor. Bu eğitimlere ilk önce topraktan başlıyoruz. Daha sonra dal kesme, uç budama, gübreleme, dip sürgün alma gibi çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Tarım okullarında ve tarım danışmanı eğitimcilerin vermiş olduğu eğitimlerde, toprak tahlili yapıldıktan sonra bakımlarını ona göre yapmak uygun olur.  Tahlilin içinde mutlaka gübreleme olmak zorundadır.”

Vatandaşların yaşanan ekonomik dalgalanmalardan oldukça etkilendiği ve önüne geçilmezse, tarımda kalitenin düşmesinin yanı sıra üretimin de azalacağını vurgulayan Başkan Sarıkahraman,  Bizler her zaman çiftçinin yanındayız diyerek, ihtiyaçları olsun olmasın biz buradayız diyerek üreticinin yanında olduğunu bir kez daha yineledi.

HABER. Gülten KODAL

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu