“YILIN LİSESİ” ÜNYE MTAL
ULUSLARARASI GASTRONOMİ FESTİVALİNDE ÜNYE MTAL-TURİZM OTELCİLİK PROJE OKULUNA MADALYA YAĞMURU
ORDU- 27 Ülkeden 1.573 yarışmacının katıldığı ve İstanbul’da 20.si düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kazandığı madalyalarla “Yılın Lisesi” seçildi. 13-16 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul 20.Uluslararası Mutfak Günleri yarışmalarına katılan Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri ve usta öğreticileri bireysel ve ekip olarak 5 gün boyunca katıldığı kategorilerde 8 Altın, 6 Gümüş, 5 Bronz madalya ile toplamda 19 dünya derecesi elde ederek yarışmaya damga vurdu.
- Uluslararası Gastronomi Festivali’n katılan Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yılın Lisesi ve Modern Türk Mutfağı kategorilerine ekip olarak katılan Okul, her iki kategoride de Altın madalya alarak Dünya Birincisi olmayı başardı. Öğrenciler Balık, Ana Yemek, Makarna, Pizza ve Tatlı kategorilerinde dünya dereceleri ile altın, gümüş ve bronz madalyalar elde ettiler. Okulun Usta Öğreticisi Soner DAMAR ise “Şefler Kuzu” kategorisinde dünya birinciliği ile altın madalya kazandı. Yarışma Ekibine Okul Koordinatör Müdür Yardımcısı Yaşar FINDIK, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Rıza ÇELİK ve Atölye şefi Muharrem CON eşlik etti.
Okul Müdürü Hasan AYDIN, “Yarışmalar için yoğun bir hazırlık süreci geçirdik. Okulumuz birçok alanda olduğu gibi mesleki yarışmalarda da kalitesini ortaya koymuştur. Elde ettikleri bu başarılardan dolayı öğrencilerimizi ve usta öğreticimizi kutluyorum. Yılın Lisesi seçilerek dünya dereceleri elde eden öğrencilerimiz ve usta öğreticilerimizle gurur duyuyoruz. Onları hazırlayan ve danışmanlık yapan tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Yarışmaya hazırlığımız ve katılımımız için maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Ünye Kaymakamımız Sayın Ayhan Işık’a, Ordu İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu’na, Ünye Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin TAVLI’ya, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Özgür TOKGÖZ’e ve turizm İşletmelerine de teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.
20. ULUSLARARASI GASTRONOMİ FESTİVALİ | |||||||
ÜNYE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ DERECE LİSTESİ | |||||||
Sıra | Yarışmacı Ad | Görev | Tür | Kategori | Madalya | Derece | |
1 | Kerem ANT | Öğrenci | Ekip | Yılın Lisesi | Altın | Dünya Birinciliği | |
2 | Furkan YILMAZ | Öğrenci | Altın | Dünya Birinciliği | |||
3 | Uğurkan YILDIRIM | Öğrenci | Altın | Dünya Birinciliği | |||
4 | Işıl ŞAHİN | Öğrenci | Ekip | Modern Türk Mutfağı | Altın | Dünya Birinciliği | |
5 | Elif Nur ÖZTÜRK | Öğrenci | Altın | Dünya Birinciliği | |||
6 | Yiğit SARIOĞLU | Öğrenci | Altın | Dünya Birinciliği | |||
7 | Soner DAMAR | Usta Öğretici | Bireysel | Şefler Kuzu | Altın | Dünya Birinciliği | |
8 | Uğurkan YILDIRIM | Öğrenci | Bireysel | Tatlı | Altın | Dünya Birinciliği | |
9 | Furkan YILMAZ | Öğrenci | Bireysel | Ana Yemek | Gümüş | Dünya İkinciliği | |
10 | Kerem ANT | Öğrenci | Bireysel | Ana Yemek | Gümüş | Dünya İkinciliği | |
11 | Elif Nur ÖZTÜRK | Öğrenci | Bireysel | Ana Yemek | Gümüş | Dünya İkinciliği | |
12 | Yiğit SARIOĞLU | Öğrenci | Bireysel | Makarna | Gümüş | Dünya İkinciliği | |
13 | Elif Nur ÖZTÜRK | Öğrenci | Bireysel | Pizza | Gümüş | Dünya İkinciliği | |
14 | Furkan YILMAZ | Öğrenci | Bireysel | Tatlı | Gümüş | Dünya İkinciliği | |
15 | Uğurkan YILDIRIM | Öğrenci | Bireysel | Ana Yemek | Bronz | Dünya Üçüncülüğü | |
16 | Işıl ŞAHİN | Öğrenci | Bireysel | Balık | Bronz | Dünya Üçüncülüğü | |
17 | Kerem ANT | Öğrenci | Bireysel | Balık | Bronz | Dünya Üçüncülüğü | |
18 | Işıl ŞAHİN | Öğrenci | Bireysel | Tatlı | Bronz | Dünya Üçüncülüğü | |
19 | Yiğit SARIOĞLU | Öğrenci | Bireysel | Tatlı | Bronz | Dünya Üçüncülüğü | |