GündemTurizm

Yolun Başı Var Sonu Yok!!!

Dünya’nın Turizm ağı değişmeye başaldığını herkes söylüyor, hatta bilim adamları gelecekte su savaşları yaşanacak diyor. Biz su savaşlarından önce Türkiye’de Turizm artık Akdenizden Karadeniz’e doğru kaymaya başladı, biz yerimizi nasıl alıyoruz, cazibe merkezi olarak nasıl ön plana çıktığımıza bakmamız lazımken maalesef kıyılarımızı rant uğruna üç beş kişiye vermeye devam ediyoruz. Gelecek Turizm de ise geleceği şimdiden görmek gerekiyor.

Karadeniz'in En Uzn Sahili Ünye'de 1
Karadeniz’in En Uzn Sahili Ünye’de 1

Yaz ayının gelmesi ile birlikte herkes kendini dışarı atarak, Güneş’in, Yeşilin ve Denizin keyfini çıkartmak adına sahile akın ediyor.

Ünye’nin en gözde yerlerin başında gelen Ünye çamlığından başlayan doğa yürüyüşü Terme tarafına doğru yürümeye başlayınca maalesef yürüme mesafesi kısa sürüyor.

Karadeniz'in En Uzn Sahili Ünye'de
Karadeniz’in En Uzn Sahili Ünye’de

Yürüyüş yapılsın veya yapılmasın herkesin aklına takılan bu yolun devamı neden yok, buralar milli emlağa ait ama devamı neden açılmıyor ve vatandaşın yürüyüş yolu burada bitiyor. Milli Emlağa ait olan yerler hep parasını veren mi buralara sahip olacak demekten kendilerini alıkoyamıyorlar.

Karadeniz'in En Uzn Sahili Ünye'de 2
Karadeniz’in En Uzn Sahili Ünye’de 2

Karadeniz’in en uzun sahiline sahip olduğumuzu söyleyerek avunduğumuz bu çoğrafyada ne hikmetse iş neticeye geldiğinde hiç kimse elini taşın altına koymuyor.

Mesela Ünye Belediyesi Gölevi Mahallesine yaptığı batı park ile turizm adına güzel işler yaparken gözden kaçan ufak ayrıntılar bu güzelim sahilden vatandaş olarak yeterince yararlanamadığımız ortada.

Şöyle kuş bakışı sahilimize bakıldığında ne demek istediğimiz de gayet açık. Yani parası olan istediği yeri…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu