GündemEğitim

Yüksek Kesimlerde Okullar İkinci Yarıyıla Başlayamadı!

2022- 2023 eğitim öğretim yılının yarıyılını tamamlayan, okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri, ders zilinin çalmasıyla birlikte 2. yarıyıla başlamış oldu. 20 Ocak Cuma günü karnelerini alarak 15 günlük tatile giren öğrenciler 6 Şubat itibariyle ders başı yaptılar.

 

Milyonlarca öğrencinin 12 Eylül 2022’de büyük bir heyecanla başladığı eğitim öğretimleri, kasım ayında girdikleri ara tatili ile birlikte, ocak ayında gerçekleştirilen 15 günlük yarıyıl tatiline girmişlerdi.

Aileleriyle birlikte okul bahçesini dolduran milyonlarca öğrenci ders zilinin çalmasıyla birlikte yeni bir döneme girmiş oldular. Öğretmen ve arkadaşlarına kavuştuğu için mutlulukları gözlerinden okunan minikler büyük bir coşkuyla sınıflarına koştular.

Ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı bölgelerde okullar başlamadan tatilleri uzadı. Çaybaşı, Akkuş, ikizce ve bazı ilçelerde okullar yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün ara verildi. Yetkili kaynaklardan, olumsuz hava koşullarının devam etmesi üzerine tatilin uzayabileceği bildirildi.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu