GündemKültür-SanatÜnye

Yunus Emre Anıldı

Yunus Emre vefatının 701. yılında Ünye’deki Türbesinde düzenlenen anma programı sonrası kendi eserlerinden oluşan Tasavvuf Konseri ile de anıldı.

10 Haziran 2022 Cuma günü Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Belediyesi ve Ünye Yunus Emre Derneği tarafından Ünye’deki Türbesinde düzenlenen Yunus Emre’yi Anma Programı kapsamında akşam da Yunus Emre eserlerinden oluşan Tasavvuf Konseri düzenlendi.

Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinliğe AK Parti Ordu Milletvekili Sn. Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları, temsilcileri ve halkın katılımı ile gerçekleşti.
Ünye Gönül Dostları ekibi tarafından seslendirilen Yunus Emre eserlerinden oluşan Tasavvuf Musikisi konseri dinleyicileri mest etti.

Ünye Yunus Emre İlkokulu öğretmenlerinden Zeliha Gaferoglu ve Harun Bolat ile okul müdürü Ahmet Turan Arslan’a Yunus Emre projesi için teşekkür plaketi verildi. Okul müdürü adına plaketi müdür yardımcısı Süleyman Çubukçu aldı.
Haber: Tuğçe Kaymak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu