AsayişOrdu Büyükşehir BelediyesiÜnye Belediyesi

Zabıta Ekipleri Şehir Düzenine Yeniden Hakim!

Ordu’da şehir düzenini sağlamak adına atılan önemli bir adım, zabıta ekiplerinin yeniden güçlenmesiyle gerçekleşiyor. Şehirlerde kaldırımlara ve özellikle de gelişi güzel park eden araçlara veya dükkan sahiplerinin kaldırım işgallerine artık daha etkin müdahale edilebilecek.

Kaldırımlar İşgal Edilmeyecek
Kaldırımlar İşgal Edilmeyecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri’nin koordinasyonunda çalışan zabıta ekipleri, artık gelişi güzel park eden ve şehir trafiğini olumsuz etkileyen araçlara karşı ceza yazma yetkisine sahip olacak. Bu adım, sadece trafik polislerine değil, aynı zamanda zabıta ekiplerine de bu önemli yetkiyi vererek şehir düzeninin korunmasına katkı sağlayacak.

Zabıta İş Başında 1
Zabıta İş Başında 1

Yenilenen düzenlemeyle birlikte esnaf da önemli bir kısıtlamayla karşı karşıya kalacak. Artık esnaflar, işyerlerinin önündeki kaldırımları işgal etme konusunda daha dikkatli olmak zorunda kalacaklar. “Benim dükkanımın önü” bahanesiyle yapılan kaldırım işgallerine artık tolerans gösterilmeyecek.

Kaldırımlar İşgal Edilmeyecek 1
Kaldırımlar İşgal Edilmeyecek 1

Bu adımın şehir yaşamını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Daha düzenli bir trafik akışı, yayalar için daha güvenli kaldırımlar ve şehir estetiğinin korunması, Ordu’nun yaşam kalitesini artıracak önemli adımlardan biri olarak görülüyor.

Zabıta ekiplerinin bu genişletilmiş yetkileri, şehir yönetiminin şehir düzeni ve estetiği konusundaki kararlılığını da gösteriyor. Ordu’da yaşayanlar ve şehri ziyaret edenler, artık daha düzenli ve güzel bir şehirde vakit geçirecekler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu