GündemEkonomi

Zagreb’de Memleket Havası…

Ünye Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi ve iş insanlarından oluşan heyet, Hırvatistan’ın önde gelen firmalarıyla yatırım fırsatlarını değerlendirmek üzere Zagreb’deki çalışmalarını sürdürüyor.

Ünyeli hemşehrimiz, Hırvatistan Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran tarafından misafir edilen Ünye heyeti, Hırvatistan Ekonomi Odası’nı ziyaret ederek Hırvat-Türk Eknomik Forumu’na katılım sağladılar.

40’tan fazla Hırvat ve 37 Ünyeli Türk şirket temsilcisinin katıldığı ekonomi toplantılarında olası işbirlikleri masaya yatırıldı. Ünye heyeti, Hırvatistan’ın en büyük Limanı olan Rijeka’yı da ziyaret ederek Rijeka Ekonomi Odası ile irtibat kurdular. İkili iş görüşmelerinde Türkiye-Hırvatistan arasındaki ticaret faaliyetleri konuşuldu.

Hırvatistan Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran, hemşehrisi iş insanları ile ülke genelindeki ekonomi odaklarını tanıştırıyor, zaman zaman geziye etkinlikleri ile ülkeyi de tanıtıyor.

 

Kıran: “İki Milyar Dolarlık Ticaret Hedefi…”

Büyükelçi Kıran, ziyaret ve incelemeler sırasında yaptığı değerlendirmede, iki ülke arasında iki milyar dolarlık bir ticaret hedefine doğru ilerlediklerini söyleyerek şu ifadelerde bulundu:

“Ünye ticaret heyetimizle birlikte Hırvatistan Ekonomi Odası organizasyonunda gerçekleştirilen toplantıya katılım sağlayarak olası işbirliğimiz ve ticari imkanları ele aldık.

İki milyar dolarlık ticaret hedefine adım adım”

 

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ise yaptığı değerlendirmede, bu ziyaretlerin iki ülke arasında ekonomik olarak önemli bir samimiyet sağladığına dikkat çekerek, “İş dünyası olarak karşılıklı fikir alışverişimiz sürecek. Ticari anlamda Hırvatistan ile güzel bir entegrasyon sağlayacağımıza inanıyorum.” şekline konuştu.

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu