GündemÜnyeYaşam

11 Sultanı Evlerimize Misafir Oluyor!

Huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazı bu akşam kılınacak.

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan Ramazan, bu akşam kılınacak ilk Teravih ve kalkılacak ilk sahur ile başlayacak.

Ülke genelinde büyük bir titizlikle On bir ayın sultanı ramazan ayına hazırlanan Camiler, bu akşam kılınacak ilk teravih namazı ile Mübarek Ay karşılanacak. Akşamında teravih gecesinde sahuru yapıldıktan sonra oruçlarımızın tutulacağı 23 Mart Perşembe günü başlayarak, ilk iftar saat 18: 52 de ezanların okunmasıyla açılacak.

Oruç, teravih namazı, fitre, mukabele okunması ve Kur’an-ı Kerim’in hatmedilmesi gibi ibadetlerin ifa edildiği ve ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla gözetildiği bu ayda, Kur’an-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi, 17 Nisan’da idrak edilecek.

23 Mart’ta başlayarak 20 Nisan Perşembe Arife günü ile son bulacak olan Mübarek Ramazan ayı, Bayramın 1. Günü ise 21 Nisan Cuma günü olarak idrak edilecek.

Fitre Miktarı 70 TL

Din İşleri Yüksek Kurulu, bu yıl fitre miktarının 70 lira olarak belirlendiğini ve fitrelerin Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenlere ramazan ayından önce de verilebileceğini bildirdi.

Bu yıl 29 gün oruç tutulacak

Din İşleri Yüksek Kurulu’nun kameri ay hesaplamalarına göre bu yıl 29 gün oruç tutulacak.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu