Gündem

18. Kış Festivali Unutulmaz Bir Hafta Sonu Getirdi

Dört gözle beklenen Geleneksel Çambaşı Yaylası Kış Festivali, bu yıl da yoğun bir ilgi ile her yaştan katılımcıyı ağırlayıp renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesi iş birliğinde Çambaşı Yaylası’nda düzenlenen 18. Kış Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden renkli etkinliklerle 2 gün süren festival kapsamında vatandaşlar unutulmaz bir hafta sonu geçirdi.

 

Yaz aylarında turist çeken Ordu yaylaları Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “3 ay değil 12 ay” Ordu sloganıyla başlattığı girişimlerle kış aylarında da vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Geçtiğimiz hafta sonu Mesudiye ilçesi Keyfalan yaylasında düzenlenen kış festivali ardından vatandaşlar bu hafta sonu Ordu’nun gözde turizm merkezlerinden Çambaşı yaylasında buluştu.

 

Yaylada Eğlence Tavan Yaptı

28-29 Ocak tarihlerinde Çambaşı Yaylasında gerçekleştirilen 18. Kış Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

 

Dolu dolu geçen festival Çambaşı Yaylası Kayak Merkezinde start aldı. İlk gününde kayak yarışları ve off-road yarışları yapılan festivalin 2’nci günü ise yayla merkezinde devam etti. Kar güreşleri, kızak yarışları ile heyecanlı bir günün yaşandığı festival alanında Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konseri ve Ezgi Eyüboğlu Konseriyle de vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Yine festival boyunca katılımcılara sürpriz animasyon oyunları düzenlenirken Ordu’nun yöresel lezzetlerinden olan pancar çorbası, patates ve turşu ikramı da yapıldı.

Festivalde kapsamında düzenlenen yarışlarda dereceye girenlere ise Ordu Valisi Tuncay Sonel başta olmak üzere protokol üyeleri tarafından ödül takdim edildi.

 

“Ordu Doğa Harikası Bir İl”

Festivalde konuşan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Ordu’nun doğa harikası bir il olduğuna dikkat çekerek, “3 ay değil 12 ay Ordu parolasıyla karış karış ilmek ilmek hizmet ördüğümüz Ordumuzun nadide turizm merkezlerinden bir tanesindeyiz. Tarihi, denizi, yaylası, şelaleleri, gölleriyle doğa harikası bir ilimiz var. Sorumsuz ve aşırı tüketimle mevsimi ve iklimi değişen dünyamızda bu sene Çambaşı yaylamız da nasibini aldı. Yağışlardan ve kardan mahrum kaldık. Daha erken başlayan bir kar mevsimi olmasını arzu ederdik” dedi.

 

“Çambaşı Tükriye’nin En Güzel Turizm Destinasyonuna Dönüşecek”

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ise Çambaşı yaylasının yapılan ve yapılacak yatırımlarla Türkiye’nin önemli turizm destinasyon alanlarından birisi olacağını ifade ederek, “Doğanın gözü deyince akla Çambaşı yaylamız gelir. Yapılan ve yapılacak olan yatırımlarıyla Ordu’nun ve Türkiye’nin en güzel turizm destinasyonlarından bir tanesine dönüşecek. Çalışmalarımızda bizlere destek veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Vatandaşlardan Festivale Tam Not

Vatandaşlar da festival kapsamında eğlenceye doydu. Yapılan etkinliklerden memnun kalan vatandaşlar düzenlenen kar festivaliyle stresten uzak, doğa harikası Çambaşı yaylasında unutulmaz bir gün yaşadı. Vatandaşlar düzenlenen festival için Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesine teşekkür etti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu