GündemÜnyeYaşam

Afet Bölgesine Yardımlar Sürüyor!

11 ilde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin ilk gününden itibaren tüm dünya seferber olurken Ünye Devlet Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarının da yardımları sürüyor.

Yaşanan yıkıcı depremlerin ilk gününden itibaren tüm yurtta olduğu gibi Ünyeli sağlık çalışanları da acil olarak yiyecek, ısınma ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım kolilerini deprem bölgesine gönderilmek üzere Ordu İl Sağlık Müdürlüğünün organize ettiği yardım tırlarına teslim etti. Bir yandan UMKE ve 112 ekipleri bölgeye gönderildi. Son olarak depremden etkilenenlerin barınma ihtiyacında kullanılmak üzere hastane çalışanları aralarında topladıkları nakdi yardımı Ünye Ticaret ve Sanayi odasına teslim etti.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar yapılan nakdi bağıştan dolayı Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Ateş’i ziyaret ederek desteklerinden dolayı tüm salık çalışanlarına teşekkür etti.

“Yaşadığımız bu büyük felaketin acısını yüreğimizde hissediyoruz” diyen Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Ateş; “Sağlık çalışanları olarak Ordu İl Sağlık Müdürlüğümüzün önderliğinde depremin ilk gününden itibaren öncelikle acil ihtiyaçları karşılamaya odaklanarak gıda, giyim ve hijyen malzemelerini afet bölgesine gönderdik. Bakanlığımız UMKE, 112 ve diğer sağlık personelini deprem bölgesine görevlendirdi. Son olarak sağlık çalışanlarımız çeşitli kuruluşlara yaptıkları yardımın yanında nakdi yardımlarını da bölgeye çadır temini amacıyla Ünye Ticaret ve Sanayi Odasına teslim ettiler. Bölgenin yeniden kalkınması ve depremzedelerin yaralarını bir an önce sarabilmeleri amacıyla ilk günden itibaren başlatılan yardım seferberliğine sağlık çalışanları olarak desteklerimiz devam edecektir. Afet bölgesine yardımda bulunan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve tüm yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar ise;  “Ülkemizi derinden etkileyen depremin yaralarını sarmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ünye Devlet Hastanesi çalışanlarına deprem bölgesine yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu