GündemSiyaset

Ak Parti’nin 2. Sıra Adayı Kaynak’tan Eleştirilere Cevap!

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Adayı İbrahim Ufuk Kaynak, son günlerde “Ordulu değil Trabzonlu” iddialarının ortaya atılması ile ilgili soruya yanıt verdi.

Kaynak; “Benim babam 1911 doğumlu. Babamın annesi yine Ordulu, fakat babaannem Trabzon’a gelin olarak gitmiş. Bunlar 1890’larda yaşanmış. Ruslar Trabzon’a kadar geldiklerinde babamı halasının yanına göndermişler. Babam 6 yaşından itibaren Ordu’da büyümüş. Ben hep Ordu’da doğdum büyüdüm. Annem Ordu’nun yerlisi Sağralardan. Annemin kızlık soyadı Sağra. Esas ailesi de Çifoğulları olarak bilinir. Ordu’da kime söyleseniz bilirler. Uzunisa nahiyesinin ordan. Benim doğduğum yer Altınordu Taşbaşı Mahallesi. Fidangör’de büyüdüm. Ben baya baya yüzde yüz Altınordu’nun çocuğuyum. Oradaki herkes beni bilir ve tanır.” dedi.

Hatta AK Parti Gülyalı ilçe başkanı Abdullah Sipahi, benim çocukluk arkadaşımdır diyen Kaynak, “Baştan ayağa o bölgenin çocuğum neden böyle basit komik şeyler söylüyorlar bilmiyorum. Ordu bizim öz memleketimiz. Tabiki Orduluyum. Okuduğum okulları merak edenler var ise İsmet Paşa ilkokulu, Fatih Ortaokulu ve Fatih Lisesi. Hepsi aynı yerde. Bunlar çok basit polemikler” ifadelerini kullandı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu