GündemAkkuşYaşam

Akkuş’tan 22 Ton Odun Deprem Bölgesine Gitti

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ve belediye ekipleri depremin ilk gününden beri bölgeye yardım ve desteğe devam eden Akkuş Belediyesi, deprem bölgesine22 ton odun yüklü tır yolcu etti.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde binlerce canı hayattan kopararak, geriye ağır yıkımlar bırakan depremle ilgili başlatılan yardım desteklerine, afetin yaşandığı ilk günden bu yana deprem bölgesine akın eden illerden Ordu ilk sırada yer alan alıyor.

Yaşanan afetin ardından deprem bölgelerine giderek yardım ve desteklerini esirgemeyen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, ilçeye döner dönmez, vatandaşların ve belediye çalışanlarının birlikte hazırladığı, yiyecek giyecek ve barınmanın yanı sıra yakacak ihtiyaçlarının da giderilmesi üzere hazırlanan yardımlar yola çıktı. Özellikle yüksek kesimlerde yaşanan olumsuz hava koşullarına rağmen, el birliği ile yardım seferberliğine katılan vatandaşlar ve ekipler bir nebze olsun yaraları sarmak adına canla başla çalışıyor.

Başkan İsa Demirci yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi;

“İlçe Kaymakamımız Osman Kural ile birlikte deprem bölgesinde vatandaşlarımızın ısınma ihtiyacını karşılayabilmek için ilçemizden 1 tır ( 22 ton ) odun yüklü aracımızı daha afet bölgesine yolcu ettik. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu