Gündem

Alp Medya Ajans’tan İş İnsanı Tobay’a Ziyaret!

Aslen Ünyeli olan, İstanbul’da ortaya koyduğu çalışmalarla adından söz ettiren İş İnsanı Ali Osman Tobay, “Ünye İçin Dertliyim” diyerek Ünye sevdasını her daim gönlünde taşıdığını dile getirdi. Tobay, Ünye’den gelen misafirleri Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ve beraberinde Ajans Reklam Halkla İlişkiler Müdürü Mahmut Çiçek’i misafir etti.

İstanbul’da bir Ünyeli görünce mutlu olduğunu belirten Tobay, gazetecilerle Ünye’yi ve gurbeti masaya yatırdı, bir süre sohbet etti.

 

Ünye’nin daha iyi, bir konumda olması gerektiğine vurgu yaparak Ünye derdinde olduğunu dile getiren İş İnsanı Tobay, siyasi süreçte de Ünye için bir şeyler yapma gayretinde olduğunu aktardı. Her zaman hemşehrilerinin yanında olmaya gayret ettiğini ve sorunlar noktasında elinden gelen çözümü sağladığını söyleyen Tobay, zaman zaman kendisini aşan durumlar ve taleplerle de karşı karşıya kaldığı sözlerine ekledi.

 

“Her şey güvenle başlar” sloganı ile yola çıkarak bir dönem Ordu Milletvekili Aday Adayı Ali Osman Tobay, kurallara uyulduğu takdirde çözülmeyecek sorunun olmadığına işaret ederek şöyle konuştu:

“Sağlık en önemli bir şey. Kimin hastası varsa kimin sorunu varsa onun yanındayız. Vatandaş zaman zaman geliyor ya da beni arıyor çeşitli konularda. İşte vali senin iyi ahbabın, işte milletvekili senin iyi ahbabın gibi söylemlerle iş yaptırmaya çalışanlar oluyor. Bu bireysel bir istek ve talep ve benim çözebileceğim bir mesele değil. Senin işin ters gitmiş, çökmüşsün batmışsın bunun çözümü benim yapabileceğim bir şey değil. Ama baktığında sağlık bireyselden çok kamusa bir mesele olarak öne çıkıyor. Bu alanda tabi ki herkese yardımcı olamaya çalışırız. Bu insanüstü bir mesele. Ben kanunlara uymaya çalışıyorum. İnsanoğlu, herkes istediğini konuşuyor, bir makamlarda olanlara işlerini yaptırmaya çalışıyorlar. Ben kurallara uyan, kamu yararını da gözeten biriyim.”

 

“Hayatın Her Alanında Görev Aldık”

Gazeteci misafirleriyle Ünye üzerinde değerlendirmede bulunan iş insanı Ali Osman Tobay, şu yorumda bulundu:

“Ben Ünyeliyim ve Ünyeli olduğumu her platformda gururla söylüyorum. Memleketimiz gerçekten Karadeniz’in incisi konumunda. İstanbul’a yolumuz düştü ve uzun süredir buralardayız. İlim Yayma Cemiyeti yönetim kurulu üyesi, Ordulular Hizmet Vakfı mütevelli heyeti üyesi, ÜNSİYAD (Ünyeli Sanayici ve İşadamları Derneği) kurucu üyesi ve başkan yardımcısı görevlerinde bulundum. Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyesi, tanıtım medya ve sponsorluktan sorumlu Asbaşkanlığı görevini de yürüttüm. Hayatın her alanında görev alma fırsatını bulduk ve hemşehrilerimizin dert ve sorunlarını da gözettik çok şükür. 1989 yılında siyasi hayatıma başladım ve Refah Partisi’nden sonra Ak Parti ile süreci devam ettirdik. 2007 – 2009 yılları arasında Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Yine bu süreçte de Ünyeli hemşehrilerimizin yanında olmaktan gurur duyduk. Benim derdim Ünye ve memleketim için bir şeyler yapmak. Bunu ister bir siyasetçi ister bir iş insanı isterse bireysel olarak söyleyebilirim ki Ünye derdindeyim.”

Ziyaretler, Ünye ve gurbet üzerine fikir alışverişi ile sona erdi.

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu