GündemÜnye

Alparslan: “Altınordu Öz, Ünye Üvey Evlat!”

“Büyükşehir ile Çalışmak Zor”

 

Ünye Şeyh Yunus Emre Dolmuş hattı Başkanı Ömer Alparslan, ilçede yeni uygulanmaya konulan “Dolmuşta durak harici indi-bindi” yasağına ilişkin konuştu. Yolculardan indi-bindi ısrarında bulunmamalarını rica eden Başkan Alparslan bunun cezasının şoföre yazıldığını kaydetti.

Büyükşehir’in çalışmalarına da değinen Başkan Ömer Alparslan, akıllı durak konusunda “Altınordu Öz, Ünye üvey evlat” eleştirisinde bulundu.

 

İndi-Bindi Yasağına Uymayan Şoföre Ceza!

Yeni uygulamaya konulan cep sistemini değerlendiren Dolmuş Hattı Başkanı, ilçedeki trafik sorununu rahatlatmak amacıyla bu yola gidildiğini aktararak eksik ve yanlışlara da değindi.

 

Şeyh Yunus Emre Dolmuş hattı Başkanı Ömer Alparslan, açıklamasında şu detaylara yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye’de trafik sorununu çözmek maksadıyla dolmuşların cep haricinde indi-bindi yapmasını yasakladı. Bundan sonra Yalı ile İmam Hatip arasında kesinlikle durak harici yolcu indirme bindirme yapılmayacak. Trafik ayrı ceza yazıyor ve ben de yönetim olarak ayrı ceza yazıyorum dolmuşçu arkadaşlarıma. 600 TL trafik ekipleri ceza yazarken ben de 2 bin TL ceza yazarak bir hafta da şoförü uzaklaştırıyorum görevden. Lütfen vatandaşlarımız da dolmuşa ısrar etmesin istediği yerde durmak için.  Hepimiz şikayetçiyiz yanlış park yapanlardan, trafik sıkışıklığından. Bunu çözmek için alışacağız yeni sisteme. Bu arada yeni açılan ceplere park eden araçlar kamera ile takip ediliyor. Polis gelerek ceza yazmıyor. Artık yanlış parklanmalara ekran başından ceza yazılıyor.

 

Ünye Üvey Evlat!

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye’nin trafik sorununa ilişkin konuşan Alparslan “Büyükşehir ile çalışmak zor” diyerek şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesine 8 tane cep işaretledim ancak iki tanesini açtılar. İhtiyaç olan yerlerin açılması için görüşmelerde bulunacağım.

Akıllı duraklar koyacaklardı ancak bu yalan oldu. Bu sistem Altınordu’da yapıldı. Altınordu Büyükşehir’in öz evladı, Ünye üvey evladı ya. Bizler mücadelemizi sürdürüyoruz akıllı duraklar için ama zor. Büyükşehir ile çalışmak zor. Bir de meydandan Migros’a kadar kaldırım yaptılar. Bir tane cep açmadılar. Bun nasıl bir mantık nasıl bir düzenleme. Hiç düşünülmüyor mu burada toplu taşımanın işlediği.

 

“Kartlı Sisteme Geçmeliyiz”

Büyükşehir esasında güzel çalışmalar yaptı toplu taşıma ile ilgili. Fakat bir araya gelip bir sonuca varamadık. Ama yakın gelecekte kartlı sisteme geçilecekti ve o zaman zaten durak harici indi bindi yapamayacağız. Ve bunun devamında araçlarımızı büyütüp daha konforlu bir sisteme kavuşacağımızı umut ediyorum.

 

Haber: Talip Kocakoç – Furkan Kağan Keskin

 

 

 

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu