Gündem

Ateş: “Ünye Denilince Yüzümüz Gülüyor”

Ünyeli Sanayici İşadamları ve Yöneticiler Derneği Başkanı, İş İnsanı Şenol Ateş, “Ünye denilince akan sular durur” diyerek İstanbul’dan Ünye’ye uzanan bir değerlendirmede bulundu.

Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ve Reklam Halkla İlişkiler Müdürü Mahmut Çiçek ile İstanbul’daki ofisinde bir araya gelen iş insanı Ateş, gurbetteki hemşehrilerin kalbinde her zaman bir Ünye sevdası yattığını söyledi.

Aynı zamanda İstanbul’da tekstil alanında başarılı çalışmalara imza atan ve istihdam alanları üreten iş insanı Ateş, gazeteci misafirleriyle sohbetinde şu değerlendirmelere yer verdi:

“Bizler yıllardır gurbetin içindeyiz. Yuvamızı burada kurduk, yaşamımızı, geçimimizi burada sürdürüyoruz. İlk geldiğimiz zamanlarda çok zorlanmıştık ki şimdiye baktığımızda Ünyelilerin İstanbul’da ciddi bir potansiyeli var artık. Bizler sivil toplum kuruluşları üyelikleri, yöneticilikleri, dernek faaliyetleri derken İstanbul’da adeta yeni bir Ünye kurmuş gibi olduk. Ünye’yi özlüyoruz ve zaman zaman dernek sohbetlerimizde Ünye için ne yapabilirizi konuşmaya devam ediyoruz. Ünye’den bir misafirimiz geldiğinde seviniyoruz, Ünye denilince yüzümüz gülüyor. İnsan her ne kadar dışarıda da olsa memleketinin adı anılınca bir dönüp bakmak zorunda hissediyor kendini.”

Ateş ve Ünye’den gelen misafirlerinin sohbet, ilçe ve yerel gündem üzerine fikir alışverişi ile devam etti.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu