GündemSiyaset

Başarılı İsim Aday Adaylığını Açıkladı

Ordu’nun sevilen isimlerinden Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı eğitimci Avni Günay, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan seçimler öncesi milletvekili aday adayları belli olmaya devam ediyor. Ordu’da da bu sürece önemli bir isim daha eklendi. Yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren, Ordu’nun sevilen isimlerinden Ordu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Avni Günay 28. Dönem Ordu Milletvekilliği için AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

 

Avni Günay kimdir?

1971 yılında Ordu’nun Gölköy ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Gölköy ilçesindeki okullarda tamamlayarak 1988 yılında Gölköy İmam-Hatip Lisesinden mezun oldu.

1992 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünü bitirdi.

1992 -2003 yılları arası Ordu ili Gölköy İlçesindeki okullarda Tarih öğretmenliği yaptı.

2003-2013 yılları arası Gölköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde; 4 yıl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü,  6 yıl ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2014 yılından itibaren Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İl Müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevi esnasında, İnsan Kaynakları, Eğitim Öğretim, Eğitim Yatırımları birimlerindeki hizmetleri yürüttü.

Ordu’da Sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde yer aldı. 1994-2000 yılları arası Milli Gençlik Vakfı Gölköy İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2019 yılından bu yana İlim Yayma Cemiyeti Ordu Şube Başkanlığını görevini yürütmektedir.

2004 Mahalli idareler seçimine, Ak Parti Gölköy Belediye Başkan Adayı olarak katıldı. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekili seçimleri için Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı oldu.

14 Mayıs 2023 Tarihinde yapılacak 28. Dönem Milletvekili seçimlerine Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı olmak üzere görevinden istifa etti. Günay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu