GündemSağlık

Başhekimi Değil, Alt Kadroyu Değiştirin!!!

2022 yılından bu yana Ünye Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Opr. Dr. Ahmet Ateş görevinden istifa etti.

Göreve geldiği günden bu yana hastalara poliklinik hizmeti vermeyi sürdüren Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ahmet Ateş’in görevinden istifa ederek hastanede poliklinik hizmeti vermeye devam etmek istediği öğrenildi.

Böylece, Ortopedi branşında hekimlik yapan Op. Dr. Ahmet Ateş,  Başhekimlik makamı ile doktorluk görevi arasında tercihini hastalardan yana kullandı.

Op. Dr. Ahmet Ateş, kendisinden önce Başhekimlik görevini yapan Tamer Kutlu’nun da istifa etmesinin üzerine Başhekim olarak göreve başlamıştı.

Hastaneye Başhekim Dayanmıyor

Ünye Devlet Hastanesine 13 yıl Başhekimlik yapan tek insan Op.Dr. Tarık Moralı oldu, onun peşinden görevi dolan veya dolmadan devamlı başhekim değiştiriyoruz. Siyasiler hastaneye doktor atamak yerine işin kolayı olan başhekim değiştirmekle meşgul oldular.

Başhekim değil, alt kadroyu değiştir.

Aslında Ünye devlet hastanesinde başhekim değiştirmek yerine müdürleri ve alt kadroyu değiştirseler belki sorun çözülecek ancak ne hikmetse en zayıf halka başhekim olduğu için sunni çözümlerle iş yapılıyor. Gelen denetmenler de ne hikmetse hep yüzeysel geçiliyor. Aslında nöbet çizelgelerine baksalar iş çözülecek ama onlarda atamamız başka yere yapılır diye not düşmüyorlar. 160 kişi nöber çizelgesinde olması lazım gelirken hep 100 kişi nöbet tutuyor, sadece bunu araştırsalar torpilliler ortaya çıkacak ama bunu bile soramayan bir il sağlık müdürlüğü, yine Ünye Devlet Hastanesine gelmesi veya ataması yapılması gereken doktorlar Altınordu’da tutularak Ünye’ye gönderilmiyor. Bunun da araştırılması gerekirken gündem değiştirmek adına Başhekim değiştirmekle 2-3 yıl kazanılmış oluyor. Bu süre zarfında biz farkına varana kadar aradan üç yıl geçiyor, yani atı alan Üsküdar’ı geçmiş oluyor. 

Op. Dr. Ahmet ATEŞ Kimdir?

10 Şubat 1973 tarihinde Ünye’de doğdu. İlk ve Ortaokulu Ünye’de tamamladı. 1987 – 1990 yılları arasında liseyi bitirdi. Ardından 1998 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden  mezun oldu.

1998 – 2002 yılları arasında Bitlis / Ahlat’ta Sağlık Grup Başkanı sonra Başhekim olarak çalıştı.

2002 – 2008 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde İhtisasını yaptı. 2008 – 2010 yılları arasında Tunceli Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini yaptı. 2016 yılında Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştı. 2016 – 2022 yılları arasında Ankara Atatürk Sanatoryum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yaptı..

1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görev yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu