GündemSiyasetÜnye

Başkan Balcı “Genel Başkanımız Cumhurbaşkanı Adayımızdır”

Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı görüşmelerinden ayrılarak , tek başına yola devam edeceklerini açıklamasından sonra tartışmaları da beraberinde getirdi.

Yapılan görüşmeler neticesinde Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılıp katılmayacağı belli olduktan sonra açıklama yapan Genel Başkan Fatih Erbakan,

“Parti ile yaptığımız istişareler ile birlikte milletvekili seçimlerine herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak gireceğiz” ifadelerini kullandı ve Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuru kararını açıkladı.

Erbakan’a Her Geçen Gün Teveccüh Artıyor!

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Hayati Balcı yaptığı değerlendirmelerde,
“Cumhur ittifakına sunduğumuz 30 adet şartımız vardı. Ülkenin refahı açısından ve daha iyi yerlere gelmesi bakımından sunduğumuz maddeler, karşı tarafta kabul görmedi” açıklamalarında bulundu.

Cumhur İttifakını kabul etmeyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’a konuyla alakalı Ak Parti ve kendi partililerden olan vatandaşların bakış açıları ve tepkileri nasıl oldu diye sorduk.
İlçe Başkanı Hayati Balcı’nın yanıtladığı soruları bil hassa Cumhur İttifakında olmadıkları için memnuniyet duyduklarını ifade ederken sözlerine şu şekilde devam etti,

“Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Cumhurbaşkanı adayımızdır. Seçim kuruluna başvurusunu yaptırdı. Teşkilat olarak genelin istediği karar bu şekildeydi. Bizlere oy verecek seçmenimiz de bunu istiyordu. Fatih Erbakan’a her geçen gün teveccüh artıyor. İnsanlar bir adım daha yaklaşıyor” dedi.

Hedefimiz 300 Bin İmza

İmza kampanyası için Ünye’de çalışmalara hız veren ilçe başkanlığı hedeflerini yüksek tutuyor.

Ünye genelinde yaklaşık bin imza toplanması gerektiğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Hayati Balcı, Seçimlerde büyük oranda imza götüreceğiz” dedi.
14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için 100 bin imza toplanması gerektiğini söyleyen Başkan Balcı,

“ Bize gönül veren kişileri 22 Mart ve 27 Mart arası seçim kuruluna imza vermeye davet ediyorum. Bizden istene 100 bin ancak bizler 300 bin imza toplamayı hedefliyoruz. Bunda da başarılı olacağız” ifadelerine yer verdi.

Haber. Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu