GündemÇaybaşı

Başkan Çon: “13 Yıllık Geçmişimizle Yolumuza Devam Ediyoruz”

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren İlküvez ve Çevre Köyleri Derneği, 7. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Sultanbeyli’deki dernek merkezinde gerçekleştirilen kongrede derneğin yeni başkanlığına iş insanı Tevfik Çon seçildi.

Kongreye İstanbul’da ikamet eden İlküvezli ve çevre bölgeden birçok iş insanı, siyasetçi, sivil toplum kuruluşları yetkilileri ve dernek üyeleri katılım gösterdi.

 

Başkan Bayır: “Bırakmak Yok, Görev Değişimi Var”

Kurulda konuşma yapan, İlküvez ve Çevre Köyleri Derneği’nde 3 dönemdir başkanlık görevini yürüten Şevki Bayır, “Bırakmak yok, görev değişikliği var. Biz her zaman derneğimizin yanındayız” diyerek yeni yönetime dernekçilik hayatında başarı temennilerini iletti. Bayır şöyle konuştu:

“Tevfik Çon arkadaşımız ve ekibi geçmişten bugüne derneğimizin yanında olmuştur. Bundan sonra da kendilerin başarı ile hemşehricilik faaliyetlerini yürüteceklerine inanıyorum. Hiç şüphem yok ki derneğimizi her zaman daha ileri taşıma gayretinde olacaklardır. Başarılar diliyorum”

 

Başkan Çon: “Biz Her Daim Hemşerilerimizin Yanındayız”

İlküvezli ve çevre köylü hemşehrilerin katılımıyla gerçekleştirilen kongre sonrası yeni başkan Tevfik Çon da bir açıklama yaparak her zaman olduğu gibi yeni dönemde de dernek faydasına çalışmalar ortaya koyacaklarını söyledi. Önceki dönem başkanı Şevki Bayır’a da teşekkür eden Çon, şöyle konuştu:

“13 senedir biz derneğin içindeyiz. Allah razı olsun ekip arkadaşlarımız dernekteki süreci güzel götürdüler. Biz normalde bu dönem de Şevki hocamın devam etmesini öngördük ama kendisi de bir değişiklik olması taraftarı idi. Biz de gençlerimizi, abilerimizi de kıramadan bu başkanlık meselesini kabul ettik. Bizler de zaten İstanbul’da İlküvezli ve bölge halkıyla birlikteyiz her daim.”

Kongre, gurbetten sılaya bir köprü niteliğinde sohbet ve fikir alışverişleri ile devam ederken yeni yönetim ile birlikte nice güzel hizmetler yapmak temennileri dile getirildi.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu